» Новини » Промисловість майбутнього: Мінекономіки України отримало план дій від UIF

Промисловість майбутнього: Мінекономіки України отримало план дій від UIF

Незалежний аналітичний центр “Український інститут майбутнього” (UIF) на запит Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) України підготував пропозиції до Першочергового плану дій з промислового розвитку України на основі аналізу стану шести ключових галузей (добувна, металургійна, хімічна та нафтохімічна, харчова промисловості, електроенергетика, машинобудування).

Згідно з повідомленням прес-служба МЕРТ у вівторок, план містить пропозиції цільових показників роботи кожної галузі на 2017-2018 рр., інструменти досягнення цих показників і економічний ефект від застосування заходів економічної політики.

Першочерговий план дій – це 21 пропозиція для уряду, міністерств і парламенту, які, за оцінкою аналітиків інституту, в разі успішного виконання дозволять залучити $2,3 млрд інвестицій і створити додаткові $4,3 млрд ВВП.

“Український інститут майбутнього проаналізував пропозиції підприємств, галузевих асоціацій, експерти особисто зустрілися з керівниками підприємств”, – цитує прес-служба першого віце-прем’єр-міністра Степана Кубіва.

За його словами, деякі пропозиції промисловців суперечать один одному, і це природно.

“Але завдання міністерства зараз – виправити всі невідповідності. Для цього проведемо масштабне обговорення із зацікавленими сторонами та експертами”, – зазначив Степан Кубів.

Наразі план спрямований в Національний комітет із промислового розвитку для відпрацювання.

МЕРТ оприлюднив повний текст плану для обговорення, очікує пропозицій та коментарів до нього.

Незалежний аналітичний центр “Український інститут майбутнього”, заснований влітку 2016 року, є спільним проектом представників українського бізнесу, політики та суспільного сектора.

Центр прогнозує зміни і моделює можливі сценарії розвитку подій в Україні, дає їм оцінку, формулює конкретні рекомендації, пропонує майданчик для дискусій.

Директором напрямку “Економіка” в УІМ є співзасновник інституту, директор економічних програм УІМ Анатолій Амелін (у 2003-2010 рр. очолював групу компаній “Альтана Капітал”, а з 2010 року працював у НКЦПФР), експерт – Ольга Хоменко (кандидат економічних наук, викладач кафедри міжнародної економіки КНЕУ).

Виконавчий директор інституту – громадський діяч Віктор Андрусів. До приходу в УІМ (2015-2016 рр.) обіймав посаду заступника голови Донецької військово-цивільної адміністрації з гуманітарних питань.

Читайте:

Пропозиції до плану першочергових дій з розвитку промисловості України