Український інститут майбутнього та «Ділова столиця» презентували доповідь «Синдикат Двадцяти. Люди, яким довірив своє життя Путін», у якій йдеться про зміни у системі управління РФ після виборів.
Під час презентації доктор історичних наук та політолог Вадим Денисенко пояснив, що такке«Синдикату двадцяти», чому Путін довіряє цим людям та коли «Синдикат Двадцяти» стане надбудовою над «Вежами Кремля».
«Багато хто живе міфом, що вибори в РФ були прогнозованими і не були вагомими. Ніяких сумнівів у перемозі Путіна дійсно не могло бути, але водночас вибори призвели до цілого ряду кардинальних змін і стали певним рубіконом для багатьох речей», – розповів Вадим Денисенко.
За словами політолога, після виборів відбулась консервація Путіним вищого ешелону влади, а стримання та каналізація амбіцій середньої ланки наразі стає спільною проблемою усіх лідерів «Веж Кремля» з найближчого оточення Путіна. Ця спільність базового інтересу і стимулюватиме процес оформлення «Синдикату Двадцяти» з лідерів «Веж Кремля».
«Спрощене економічне визначення синдикату – це форма монополістичної угоди з метою усунення конкуренції між учасниками в певній галузі, – пояснив Денисенко, – у випадку з «Синдикатом Двадцяти» в Росії – це монополізація найближчим оточенням Путіна всієї політичної влади з метою її збереження в своїх руках та поступової передачі в майбутньому визначеним спадкоємцям».
Зміну системи управління в РФ Вадим Денисенко описав наступним чином: кожен з членів «Синдикату Двадцяти» має свій фрагмент влади і повноважень, тож корпоративна логіка управління «Веж Кремля» змінюється на індивідуальну.
Водночас «Синдикат Двадцяти», принаймні у найближчі роки, це – не постійно чинний орган з колективними засіданнями. Це скоріше «понятійний» пакт про спільність загальної мети, а взаємодія відбуватиметься через різні канали та системи індивідуальних зв’язків членів «Синдикату Двадцяти».
«Конкуренція в межах «Синдикату Двадцяти» існуватиме, але в м’якій формі і актори по можливості будуть шукати консенсусні варіанти рішень. Не скасовуватимуться цілком і «Вежі Кремля» – за кожним з членів «Синдикату Двадцяти» стоятиме його «вежа», але з часом спільність інтересів членів «Синдикату Двадцяти» ставатиме більшою порівняно зі спільністю інтересів в межах «Веж Кремля», – прогнозує Денисенко.
За словами спікера, у даному контексті важливою також є роль ідеології:
«Найближчим часом в Росії має бути створений «канон» державної ідеології, головним завданням якої буде обґрунтувати культ «вічно живого Путіна», який «підняв Росію з колін», що стало «кінцем історії» та остаточною перемогою «русского духа». Іншими словами, «Велика Росія» вже відбулася при Путіні, його одноосібне та довічне правління стає гарантом того, що здобуте не буде втрачено, а навпаки буде примножуватися».
Про роль силовиків у новій моделі управління РФ, членів «Синдикату Двадцяти», та про те, чого чекати Україні від Росії під керівництвом «Синдикату Двадцяти» дізнавайтесь у презентації нижче.
Вам також буде цікаво:
40 000 українців поїдуть до Чехії: затверджені нові робочі квоти
Розвиток українського енергетичного сектору
Ігар Тишкевич про скандал із Саакашвілі: Захід вже реагує
Іран без SWIFT. Чим ризикує Дональд Трамп, воюючи з Тегераном
UIF на Форумі видавців у Львові влаштував освітній кластер (фото, відео)
Круглий стіл “Якісне регулювання – запорука прогресу країни”