» Новини » Ринок землі принесе Україні $50 млрд за п’ять років

Ринок землі принесе Україні $50 млрд за п’ять років

Джерело: “Прямий

Якщо в Україні знімуть мораторій на землю та запустять ринок землі, то протягом 8 років країна в цілому може отримати до 50 млрд доларів інвестицій.

Про це в ефірі “Прямого” в програмі “Ситуація” з Тарасом Березовцем розповів співзасновник “Українського інституту майбутнього”, директор програми “Економіка” Анатолій Амелін.

“Найбільший інтересант того, щоб український ринок землі не з’явився – це аграрні холдинги. Ми поїмося приходу іноземців. А подивіться список власників великих аграрних холдингів – вони належать вже іноземцям, тільки вони не володіють землею, вони її орендують.

А тепер скажіть до якої землі відносяться більш дбайливо, до своєї або до орендованої? Звичайно до своєї. А якщо з’явиться ринок землі, земля буде коштувати дорожче, відповідно доведеться дорожче платити за оренду. Вони готові будь-які ресурси витрачати для того, щоб ринок землі не з’явився

Якщо ми знімаємо мораторій на землю, якщо ми запускаємо ринок землі, то протягом 8 років Україна в цілому може отримати до 50 млрд доларів інвестицій. Це сьогодні приблизно половина ВВП.

Також, це десятки тисяч робочих місць, причому не тільки в агросекторі. Більш того, як це пов’язано з доходами кожного громадянина? Якщо економіка зростає на 10%, то доходи населення зростуть на 12-15%. Відповідно, якщо ми зростаємо на половину, тобто за 8 років економіка виросте хоча б на 50%, то доходи населення зростуть у доларовому обчисленні в 1,5 рази”, – сказав він.