» Новини » Микола Скиба: Законопроєкт № 2362 щодо русифікації освіти свідчить про семантичну сліпоту політиків

Микола Скиба: Законопроєкт № 2362 щодо русифікації освіти свідчить про семантичну сліпоту політиків

фото ua.depositphotos.com

З метою відвернути увагу від актуальних питань, радикалізувати суспільство, подивитися на співвідношення сил у парламенті, зокрема, пропрезидентської фракції є пропозиція голови партії «Слуга народу» Олександра Корнієнка внести до порядку денного засідання Верховної Ради законопроєкт  № 2362 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо навчання державою мовою в закладах освіти». На цьому наголосив експерт напрямку «Освіта» UIF Микола Скиба.

Законопроєктом пропонується, зокрема, скасувати вимогу для осіб, які належать до національних меншин (крім осіб, мови яких є офіційними мовами Європейського Союзу), щодо обов’язкового здобуття базової та профільної середньої освіти у закладах освіти державною мовою в обсязі не менше 80 відсотків річного обсягу навчального часу.

Ключовим моментом документа, зазначив  Микола Скиба, є той факт, що він ініційований народним депутатом від «Слуги народу» Максимом Бужанським.

«Як блогер Максим Бужанський чимало пише про Другу світову війну та захоплюється радянськими військовими й командирами: Жуковим, Кожедубом, Ковпаком. Називає Революцію гідності переворотом і не вирізняється прихильністю до української державності. А ще він «прославився» тим, що назвав журналісту НВ «тупою вівцею». Вже з цих фактів можна опосередковано зробити висновок, що йдеться не про турботу за національні меншини чи навіть статус російськомовних в Україні, а дещо інші інтенції.

Те, що законопроєкт мав бути винесений на голосування 16 липня, у день 30 річниці проголошення Акта про державний суверенітет України, не є випадковим. Якщо це навіть і зроблено ненавмисно, то підтверджує тезу про семантичну сліпоту політиків, які на це наважилися», – зауважив Микола Скиба.

Експерт наголосив, що за висновком Комітету з питань бюджету, ухвалення законопроєкту призведе до збільшення видатків з держбюджету на 56,7 млн грн. Стільки коштуватиме довидання підручників російською мовою.

«Ці видатки не передбачені в нинішньому кошторисі країни. Такі витрати навряд чи є доречними, коли не вирішено питання з інтернетом для шкіл чи національною електронною платформою та забезпечення її контентом.

Якщо ще додати прагматики, то слід визнати, що російська мова на сьогодні не є мовою якісної освіти. На відміну від англійської, німецької, французької чи китайської. Використання цих мов доречно розширювати у навчальному процесі. Звісно, не шкодячи українській», – резюмував Микола Скиба.