» Аналітичні матеріали, Новини » Територіальна оборона: результати соціології

Територіальна оборона: результати соціології

За створення військ територіальної оборони виступає 41% опитаних українців. Такі результати були отримані соціологічним дослідженням, проведеним Українським інститутом майбутнього спільно з Нью Імідж Маркетинг Груп у період з 15 до 24 травня. Опитування проводилось серед 2400 респондентів.

Близько половини громадян (46%) нічого не чули про війська територіальної оборони та які функції вони виконують. Натомість добре проінформовані про це 21% респондентів і ще 29% щось чули, але не знають подробиць.

Разом з тим, слід звернути увагу, що чоловіки, мають дещо вищу обізнаність про територіальну оборону, порівняно з жінками: 31% серед них стверджують, що добре розбираються у питанні (13% серед жінок).

Серед вікових груп порівняно більше тих, хто в більшій чи меншій знає, що таке територіальна оборона, серед представників середнього віку (35-44 років), а найменша серед старшого покоління, серед якого 55% взагалі не розбираються в питанні.

Важливо також зазначити, що найменша обізнаність про роль та функції територіальної оборони в регіонах, у яких вона має розбудовуватися у першу чергу –  на Донбасі та Півдні країни про неї нічого не знають відповідно 57% та 52% громадян. 


За створення військ територіальної оборони виступає 41% опитаних і третина (33%) проти цього. Кожен четвертий (26%) не може визначитися.

Важливо показати різницю у відповідях серед чоловіків та жінок: половина чоловіків (50%) підтримують цей крок і ще третина проти. Натомість серед жінок відповіді розділилися майже порівну: 34% виступають за створення військ територіальної оборони і 33% – проти.


Більшість респондентів в межах всієї країни відповіли, що особисто не готові взяти участь в територіальній обороні. Готові це зробити 31%.

Водночас, якщо подивитися на розподіл відповідей за гендерною ознакою, можемо констатувати, що серед чоловіків ця готовність є явно вищою: 46% з них відповідають ствердно, а серед жінок таких лише 18%.З усіх поколінь вищу готовність висловлюють представники вікової групи 35-44 роки: 37% з них готові особисто доєднатися до військ територіальної оборони. Натомість молодь до 24 роки демонструє готовність майже ідентичну до представників старшого покоління: 26% з неї готові особисто доєднатися.

За регіональною ознакою порівняно більшу готовність доєднатися до територіальної оборони демонструють жителі західних та центральних областей відповідно по 35%. Тоді як жителі регіонів, які з безпекових причин більше потребують створення бригад по 3-5 тисяч в кожній області, зокрема Донбас, набагато менше до цього готові – лише 13% особисто доєдналися б і 79% до цього не готові.