» Новини » Стадіон так стадіон. Цього разу – у Молдові

Стадіон так стадіон. Цього разу – у Молдові

ФОТО: actualitati.md 

Один із лідерів правої опозиції Молдови кличе на дебати чинного президента, але той відмовляється брати участь у «шоу». А соціалісти тим часом у черговий раз полетіли до  Москви.

Україна мимоволі стала законодавцем політичної моди й для Молдови. Послухавши новообраного президента України Володимира Зеленського, один із лідерів блоку ACUM Андрей Нестасє покликав на дебати президента Ігоря Додона. Зробив він це після того, як Додон на національному телебаченні сказав, що Нестасє не варто марно мріяти про посаду спікера парламенту, адже його ніхто не підтримає у цьому. Крім того, президент Молдови взяв приклад з Петра Порошенка та порекомендував Майї Санду та Андрею Нестасє сходити в церкву та сповідатися. Від запрошення на дебати він відмовився та звинуватив Нестасє у намаганні зробити шоу, а не дискутувати по-справжньому.

Тим часом фракція Партії соціалістів у повному складі поїхала у Москву на зустріч з депутатами російського парламенту. Там лідер соціалістів Зінаїда Гречана зустрілася з В’ячеславом Володіним, головою нижньої палати парламенту РФ. Соціалістка висловила сподівання на плідну співпрацю, заявила, що вона проти дискримінації російської мови та за участь Молдови у євразійській інтеграції. Цей візит розкритикувала Майя Санду, вона звинуватила соціалістів у неспроможності приймати самостійні рішення. Сама ж Санду разом зі своїм колегою Нестасє у цей час зустрілася з послами ЄС, США та Росії, де наголошувала на необхідності прийняти антиолігархічні закони, які звільнять державу від управління Влада Плахотнюка.

Про коаліцію домовитись в ACUM та Партії соціалістів ніяк не виходить. Перші хочуть короткострокову коаліцію, щоб прийняти свій антиолігархічний пакет, а останні – повноцінну коаліцію та чіткий розподіл посад, у тому числі крісло спікера для себе. Демократична партія, яка випала з переговорів, залишається відкритою для утворення коаліції, однак з ними домовлятися ніхто не поспішає. Таким чином, ймовірність дострокових парламентських виборів дедалі збільшується. У цьому контексті важливим стало рішення Конституційного суду про те, що дострокові вибори можна провести лише за чинною змішаною виборчою системою. Хоча пропозицію повернутись до повністю пропорційної системи підтримували лише в ACUM. Тепер соціалісти та демократи отримали залізобетонні підстави для того, щоб ігнорувати такі побажання правої опозиції.

Яр Батог, стажер UIF