» Новини » ​​Вбивство Вороненкова: експерти UIF прокоментували заяву Генпрокуратури

​​Вбивство Вороненкова: експерти UIF прокоментували заяву Генпрокуратури

У понеділок Генпрокурор України Юрій Луценко зробив заяву за результатами розслідування вбивства колишнього депутата Державної думи Російської Федерації Дениса Вороненкова. Експерти аналітичного центру Український інститут майбутнього надали свої оцінки резонансної новини.

Про захист свідків

Експерт реформування правоохоронної та судової системи Денис Монастирський:

“Після вбивства Дениса Вороненкова минуло понад 7 місяців. Сьогодні Генеральний прокурор Юрій Луценко на брифінгу підтвердив, що істинною метою вбивства було “усунення надзвичайного свідка” (цитата з брифінгу).

Проте досі не зроблено висновків щодо удосконалення системи забезпечення безпеки цінних свідків. В усьому світі для цієї мети держава запроваджує Програму захисту свідків, яка реалізується окремим незалежним державним органом.

Переважно програма захисту свідків полягає у запобіганні реальних загроз для цінного свідка, коли такі виникають. У справі Дениса Вороненкова загрози були постійними й абсолютно реальними. І ті заходи, які було вжито для його захисту (особиста фізична охорона) довели свою абсолютну неефективність.

Методи ліквідації свідків (замовні вбивства) давно пішли попереду знаменитого “іду на Ви”, коли супротивник знає, звідки очікувати нападу. Сьогодні це підриви автомобілів і стрілянина в людних місцях.

Події останніх років лише загострили тему адекватної відповіді держави на загрозу для свідків. Адже якщо цього не буде забезпечено умов, ситуації, подібні до справи Дениса Вороненкова, будуть повторюватись. А справи будуть розвалюватись за судах за недоведеністю”.

Про репутацію українських спецслужб

Експерт з міжнародної політики Тарас Березовець:

“Розкриття вбивства екс-депутата Держдуми Дениса Вороненкова — це великий успіх української Генпрокуратури та причетних силових структур.

Такі резонансні політичні вбивства в усьому світі традиційно відносять до тих, що найважче розкриваються.

Не менш цінним за встановлення імені замовника, кримінального авторитета Володимира Тюріна, є також доведення його зв’язку з ФСБ. .

Далі події розвиватимуться за наступним маршрутом. Україна звернеться до російських органів із проханням про екстрадицію, вони відмовляться, і справу Тюріна-ФСБ передадуть до міжнародного розшуку.

Для світової спільноти ще один важливий факт терористичної сутності російських спецслужб. І констатація того, як Кремль дає притулок вбивцям і злодіям. Ну і, беручи до уваги всю передбачуваність сюжетної лінії, можемо констатувати якісну роботу слідства”.

Про роль російських спецслужб

Директор програми реформування правоохоронної і судової систем Антон Геращенко:

“Як я і припустив ще в день вбивства Дениса Вороненкова, його замовники діяли за вказівкою російських спецслужб.

Сьогодні мою версію повністю підтвердив Генеральний прокурор Юрій Луценко.

Слідство отримало неспростовні докази того, що замовником вбивства був колишній цивільний чоловік Марії Максакової, відомий кримінальний авторитет “злодій в законі” — Володимир Тюрін.

Ні для кого не секрет, що російські, а раніше — радянські спецслужби, активно використовували криміналітет, злодіїв в законі, для прикриття розправи з небажаними інакодумцями під кримінальними, а не політичними вбивствами.

Саме так вирішили вчинити у ситуації зі знищенням колишнього депутата Державної Думи Дениса Вороненкова, який наважився піти проти системи і дав свідчення проти путінського режиму українській прокуратурі.

Головною метою замовників, які керували своїми маріонетками, було залякування російських політиків і бізнесменів, які продумували про те, щоб піти за Денисом Вороненковим і Марією Максаковою й отримати притулок в Україні.

Кращою пам’яттю про сміливу та хорошу людину Дениса Вороненкова було б те, що Українська влада не буде боятися приймати на своїй території інших росіян, які захочуть відкрито піти проти путінського режиму.

Забезпечить їм притулок і підтримку для того, щоб вони допомогли нам своїми знаннями, уміннями, інформацією вистояти в цій жорстокій гібридній війні.

А не так, як вийшло у випадку з Денисом Вороненковим”.