» Новини » ​Павло Щелін: в Росії можлива Перебудова 2.0

​Павло Щелін: в Росії можлива Перебудова 2.0

Асоційований експерт Українського інституту майбутнього, росіянин Павло Щелін на прохання UIF дослідив протести в Росії.

Чи здатні росіяни колись вийти на “Майдан” і висловити протест Кремлю?

— Чесна відповідь — Майдану в Росії не буде ніколи, зате в якості ймовірних сценаріїв можливі “Перебудова 2.0”, “Венесуела” і, на жаль, нова “Кримська” авантюра. Попередній підсумок мого дослідження полягає в рекомендації дивитися на нову хвилю протесту як на самостійне явище, і уникати очевидних порівнянь і питань, які напрошуються, таких як, наприклад, “Коли буде Майдан в Росії?”.

Чим суттєво відрізняються протести у 2017 році від протестів у 1989 році?

— Зрозуміло, у своїй роботі Інститут не міг не відреагувати на зміни в суспільстві, що відбуваються зараз в Росії, так як багато в чому від них залежить чи буде мир на східному кордоні країни і в Європі в цілому. Метою моєї роботи було подивитися на феномен російського протесту в його історичній перспективі і визначити його перспективи на найближче майбутнє.

Павло Щелін — аспірант Центрально-Європейського університету в Будапешті. Із 2016 року є асоційованим експертом аналітичного центру Український інститут майбутнього.

Повний текст доповіді Російський досвід політичного протесту: минуле й сьогодення вже доступний на сайті для ознайомлення і завантаження