Вчора команда УІМ та КШДУ ім. С. Нижного відвідала чудове місто Луцьк у рамках масштабного дискусійного туру. У Волинському національному університеті імені Лесі Українки виконавчий директор УІМ Вадим Денисенко та керівник міжнародного напрямку КШДУ ім. С. Нижного Пьотр Кульпа провели лекцію-презентацію, яка покликана розпочати суспільний діалог щодо формування національної ідеї України.
Так, Вадим Денисенко представив результати соціологічного дослідження «Хто ми: портрет українців очима українців» та вказав на головні проблеми українців, які заважають нам рухатись далі. Серед них – відмінні від усієї країни ціннісні установки та політичні погляди мешканців східних та південних областей, примітивне бачення майбутнього нашими громадянами та відсутність реальних приводів для гордощів за Україну.
«Така суміш є критичною для будь-якої держави, – заявив Денисенко, – тож ми повинні почати великий діалог про зміну суспільного договору і як результат – про вироблення нової національної ідеї. Старий суспільний договір, який звучить як «Низи заплющують очі на те, що еліти крадуть, а еліти заплющують очі на те, що на нижньому рівні не доплачують податки» припинив працювати, тому що «кормова база» стала занадто маленькою для апетиту еліт і її не вистачає на мінімальні потреби низів», –пояснив він.
Своєю чергою Пьотр Кульпа звернув увагу на необхідність зміни Конституції, що також є необхідним для того, аби Україна змогла зрушити з «мертвої точки».
«Конституція України є унікальною. В усьому світі вона єдина, з якою неможливо рухатися вперед. Вона є головним джерелом корупції і ключовою причиною багатьох проблем у державі», – заявив він.
Зокрема Пьотр Кульпа зазначив про важливість місцевих інтелектуальних еліт у процесі розбудови держави, саме тому КШДУ ім. С. Нижного збирається відкрити свій осередок у м. Луцьк, аби об’єднати якомога більше активних та прогресивних мешканців регіону.
Команда Українського інституту майбутнього дякує ЗМІ, представникам ГО, викладачам і студентам ВНУ імені Лесі Українки та усім зацікавленим особам за гостинність та проявлений інтерес до запропонованої дискусії.
Вже незабаром УІМ анонсує нове місто, де продовжить всеукраїнський дискусійний тур щодо формування національної ідеї.
Вам також буде цікаво:
Ігор Тишкевич: Авіакатастрофа МАУ під Тегераном ставить Україну на кілька «розтяжок»
Карантин у школах України: як не начхати на якість освіти
Перша презентація дослідження «Реформування ринку електроенергії в Україні: виклики та можливості»
Путінський нацизм: погляд крізь психоаналітичну призму
Микола Скиба презентував 3 сценарії для освіти на 2018 рік
Новий шовковий шлях Китаю: де місце України? Cтратегія 2030