» Новини, Соціологія » Українці взагалі не знають, як змінити постачальника газу: результати соцдослідження

Українці взагалі не знають, як змінити постачальника газу: результати соцдослідження

Український інститут майбутнього презентує результати всеукраїнського соціологічного дослідження щодо стану обізнаності населення про можливість зміни газопостачальника. Дослідження було проведено спільно з соціологічною компанією «Нью імідж маркетинг груп» серед 2 400 респондентів по всій території України у період з 18 по 28 вересня 2021 року. Похибка складає не більше 2%.

За результатами цього дослідження 50% громадян не знають, яка компанія є їхнім постачальником газу. І лише 38% опитаних можуть дати відповідь на це питання. Крім того, 10% респондентів мають помешкання, яке не підключене до газопостачання.

Слід відзначити, що з усіх макрорегіонів значно відрізняється Донбас, там 61% респондентів відповіли, що знають, яка компанія їм постачає газ.

Загалом в Україні 59% опитаних не знає, як змінити постачальника газу. Наприклад, щоб перейти на дешевший тариф або за іншої потреби. Лише кожен п’ятий респондент, тобто 20% – добре обізнані у цьому питані. І майже стільки ж – 18% відповіли, що обізнані поверхнево.