» Доповіді, Новини » Путінський нацизм: погляд крізь психоаналітичну призму

Путінський нацизм: погляд крізь психоаналітичну призму

Що заважає всьому цивілізованому світу повністю розплющити очі на сутність путінського нацизму? Крім таких очевидних причин, як отримання особистої та «геополітичної» вигоди, є ще психологічні причини: загроза нарцисизму, оскільки визнання путінської ідеології нацизмом означатиме можливість нацифікації будь-якої країни за певних умов; політкоректність та культура відміни, що забороняє негативні характеристики щодо цілої країни; травма, якої завдає нацизм навіть на відстані. Людина, яка перебуває обʼєктивно в безпеці, може відчувати все розмаїття реакцій на травму: заперечення, страх, загальмованість, гебефренічний синдром тощо.

Якщо травму не символізувати, то в місце розриву скеровуються марення, ілюзії, що заважають зрозуміти сутність, мету і мотивацію дій путінської влади. Зважаючи на це, російська сторона вміє впливати на Захід, що ми бачимо, коли європейські та американські політики слухають путінську пропаганду і вторять їй (часто несвідомо).

Саме тому важливо заповнити розриви в розумінні нацизму, досліджувати явище та його прибічників. Розуміння «руского міра» надасть нам інструменти для впливу.

Тож у доповіді ви дізнаєтесь про деякі аспекти путінського нацизму:

  • психологічний портрет прихильника;
  • причини / умови появи і становлення;
  • суть «руского міра» та його «свобода»;
  • роль путінської пропаганди в сучасній РФ, механізм і методи її впливу;
  • взаємодія пропаганди та репресивної системи.
    Автор доповіді: Наталя Давидова, психоаналітик, кандидат історичних наук

ПЕРЕГЛЯНУТИ ДОПОВІДЬ У PDF (УКР.)

 

 

ПЕРЕГЛЯНУТИ ПРЕЗЕНТАЦІЮ У РDF (УКР.)

 

 


ПРОСМОТРЕТЬ ДОКЛАД В PDF (РУС.)