» Новини » Анатолій Амелін прокоментував “закон” про списання боргів кримчан перед банками України

Анатолій Амелін прокоментував “закон” про списання боргів кримчан перед банками України

Директор програми Економіка Анатолій Амелін прокоментував рішення, ухвалене самопроголошеним парламентом Криму “Про підстави і порядок ухвалення рішень про реструктуризацію боргів позичальників”, що дозволить повністю списати борги кримчан за взятими в Україні кредитами до 5 мільйонів рублів.

“Закон вступає в силу через десять днів після його офіційного опублікування”, — йдеться в тексті “документа”, на який посилається російська агенція ТАСС.

– Подане рішення було передбачуваним, і більшість позичальників з 2014 року припинили обслуговувати кредити. Українські банки давно на ці кредити сформували резерви, що відобразилося на їх фінансових показниках 2014 — 2015 років. Більш того, багато позичальників юрособи змінили реєстрацію на російську. У правовому полі стягнути ці кредити вкрай важко. Враховуючи таке рішення, гадаю, було б правильно пред’явити претензії не до позичальників, не до ради Криму, а до Російської Федерації, з вимогами компенсувати завдані збитки. Питання: хто буде висувати вимоги?
Логічно було б із вимогами вийти українським банкам, але після того, як Україна офіційно висуне у судовому порядку вимоги до РФ із компенсацією нанесених збитків, — прокоментував Анатолій Амелін.

Згідно з проектом, фізичні і юридичні особи, які мають заборгованість перед українськими банками до 5 мільйонів рублів, повністю звільняються від її погашення. Крім того, повне списання боргів передбачене також для соціально незахищених громадян, у тому числі інвалідів, непрацюючих пенсіонерів, опікунів-неповнолітніх.