Директор програми Економіка Анатолій Амелін прокоментував рішення, ухвалене самопроголошеним парламентом Криму “Про підстави і порядок ухвалення рішень про реструктуризацію боргів позичальників”, що дозволить повністю списати борги кримчан за взятими в Україні кредитами до 5 мільйонів рублів.
“Закон вступає в силу через десять днів після його офіційного опублікування”, — йдеться в тексті “документа”, на який посилається російська агенція ТАСС.
– Подане рішення було передбачуваним, і більшість позичальників з 2014 року припинили обслуговувати кредити. Українські банки давно на ці кредити сформували резерви, що відобразилося на їх фінансових показниках 2014 — 2015 років. Більш того, багато позичальників юрособи змінили реєстрацію на російську. У правовому полі стягнути ці кредити вкрай важко. Враховуючи таке рішення, гадаю, було б правильно пред’явити претензії не до позичальників, не до ради Криму, а до Російської Федерації, з вимогами компенсувати завдані збитки. Питання: хто буде висувати вимоги?
Логічно було б із вимогами вийти українським банкам, але після того, як Україна офіційно висуне у судовому порядку вимоги до РФ із компенсацією нанесених збитків, — прокоментував Анатолій Амелін.
Згідно з проектом, фізичні і юридичні особи, які мають заборгованість перед українськими банками до 5 мільйонів рублів, повністю звільняються від її погашення. Крім того, повне списання боргів передбачене також для соціально незахищених громадян, у тому числі інвалідів, непрацюючих пенсіонерів, опікунів-неповнолітніх.
Вам також буде цікаво:
Владимир Шульмейстер: Пассивность главы УЗ Бальчуна вредит Украине (видео)
Революція на воді: як Україні заробити на річках
Економічна частина звіту Кабміну за 2019 р.: 67:33 на користь Гройсмана
Північний потік-2 та Україна: експерти UIF презентують доповідь у США
Увага! Український інститут майбутнього під інформаційною атакою
Скандали з льотчиками та Facebook, безкінечні скарги в ЦВК та міжнародні зустрічі Додона – дайджест новин з Молдови