Директор економічних програм Українського інституту майбутнього Анатолій Амелін наголошує на згубності наслідків законопроєкту № 1210, ухваленого парламентом у першому читанні. У документі йдеться про зміни до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків. Про це експерт пише на своїй сторінці у соцмережі «Фейсбук».
Анатолій Амелін вказує, що у цьому законопроєкті об’єднали всі забаганки Мінфіну, податкових консультантів (які заробляють на ускладненнях для бізнесу) з величезною кількістю технічних правок. Також документ містить понад 500 сторінок порівняльної таблиці, навіть прочитати які звичайному депутату не під силу. Залишається, іронізує Анатолій Амелін, включити турборежим і заховати голову в пісок.
Автор наводить короткий перелік наслідків від ухвалення законопроєкту.
«-1% втрати ВВП (BEPS, КІК, зростання ренти по газу і ренти по руді. Як Уряд планує вийти на 5% -7% в рік? Згортання офісів AT-компаній з українськими резидентами. Включаються норми подвійного оподаткування. Посилюються умови ведення бізнесу в порівнянні з іншими юрисдикціями. Зростають ризики неправомірного коригування податківцями Вашого фінансового результату (п 140.5.17). З’явиться дискримінація іноземних інвесторів, курсові різниці яких стануть базою оподаткування (ст. 140.5.15). Стаття 21.4 виключається, а вона визначала персональну відповідальність податківця, який утискає український бізнес. Стаття 44.9 дає право податківцям по своєму трактувати норми закону без наслідків! Статтею 198.8 вводиться оподаткування експортних операцій за ставкою 20% ПДВ із суми перевищення собівартості над ціною продажу, що є економічно невиправданим. Стаття 252.20 підвищує ставку ренти на руду. Чи не логічніше оподатковувати експорт або готову продукцію? Як відіб’ється на ринку праці і надходженнях до бюджету падіння світових цін і згортання українськими металургами всіх інвестпрограм, скорочення персоналу разом зі зростанням ставок ренти? Така ж ситуації за ставками стимулюючої ренти на видобуток газу (ст. 252.20, 252.22). В країні, що імпортує газ, ми підсилюємо фіскальне навантаження на свої ж газовидобувні компанії», – пише Анатолій Амелін.
Водночас експерт UIF зауважує, що прокоментував законопроєкт № 1210 у першому читанні.
«Можливо, щось зміниться, але якщо буде такий турборежим, як думаєте, скільки бізнесменів помахають Україні й новій владі рукою?» – резюмує Анатолій Амелін.
Вам також буде цікаво:
Національна інноваційна система України: спроба четверта. Чи не виявиться вона останньою?
КАЛЕНДАР КЛЮЧОВИХ ЕКОНОМІЧНИХ ПОДІЙ
Британський полковник пояснив, чим небезпечний “емоційний” стиль оборони України
Законопроєкт про державну допомогу наркозалежним, які вчинили злочин, спрямують на експертизу в Групу Помпіду
Завершальний акорд німецько-американських домовленостей щодо “Північного потоку-2”: Що означає візит американського дипломата до Києва та Варшави
Чого чекати від Президента Трампа?