Експерти Українського інституту майбутнього Наталія Кацер-Бучковська та Владислав Талах, впевнені: зважаючи на сучасні енергетичні виклики перед Україною, отримання доступу до LNG сушею чи морем – має бути пріоритетним завданням для забезпечення енергобезпеки.
Українська делегація відвідала в Клайпедському порту Литви FSRU Independance – плавучу регазифікаційну установку, яка суттєво впливає на зниження ціни газу на світових ринках.
«Успішна інтеграція зрідження природного газу в структуру національного енергозабезпечення дозволила Литві у 2014 році послабити залежність від Газпрому. Російський монополіст був єдиним, який постачав блакитне паливо і, користуючись статусом монополії, штучно завищувала ціну на нього. З появою альтернативного енергетичного джерела, пропозиція на ринку підвищилась. Це дало Литві та іншим країнам Балтійського моря можливість закуповувати газ за ринковою, обґрунтованою ціною. Щороку LNG-термінал Литві набирає потужність», – зазначила Наталія Кацер-Бучковська.
За словами експертині, Україна зараз стикається з новими викликами в енергобезпеці – невизначеністю з транзитом газу після 2020 року, належним функціонування ГТС.
«Відповідаючи на ці виклики, потрібно приймати стратегічні рішення! Україна – морська держава й має величезний потенціал для створення ефективної інфраструктури LNG. Досвід Литви показує, що доступ до LNG дає можливість ефективно знижувати ціну на газ, гарантувати фізичну присутність газу в країні та регіоні», – наголосила Кацер-Бучковська.
Вам також буде цікаво:
КАЛЕНДАР КЛЮЧОВИХ ЕКОНОМІЧНИХ ПОДІЙ
Анатолій Амелін: Влада сконцентрована на вирішенні тактичних завдань
Продати Крим Росії: українці дали відповідь на пропозицію (інфографіка)
Сергій Колесник: Органи влади повинні забезпечити докладне документування стану здоров’я ув’язненого
Сергій Колесник: Наркотики знищили багато життів, але неправильна наркополітика – ще більше!
Франція після виборів: як зміняться стосунки з Україною