» Новини » Литва – стратегічний партнер України

Литва – стратегічний партнер України

Литва є стратегічним партнером України.

Обидві країни стикаються з подібними безпековими викликами та мають можливіть об’єднати зусилля задля зміцнення енергетичної безпеки регіону та створення східноєвропейського енергетичного хабу.

В рамках проекту розробки концепції енергобезпеки Українського інституту майбутнього (UIF) Наталія Кацер-Бучковська, експерт з питань економіки та інвестицій, та Владислав Талах, експерт з економічного аналізу та транспортної інфраструктури в UIF, відвідали Литву, де вивчали досвід диверсифікації поставок енергоресурсів, енергетичних реформ та забезпечення енергетичної безпеки.

Візит розпочався з зустрічі з Міністром енергетики Литви Жигімантасом Вайчюнасом, на якій були обговорені стратегічні та тактичні завдання забезпечення регіональної енергетичної безпеки. Зокрема, Україна зацікавлена в створені східноєвропейського газового хабу, задля збільшення ліквідності енергетичних ринків.

Будучи в подібній до України залежності від Газпрому, У 2014 Литва доволі ефективно диверсифікувала джерела постачання газу, побудувавши LNG термінал в Балтійському морі, – зазначила Наталія Кацер-Бучковська. – Це дозволило суттєво знизити ціну на газ та зменшити залежність від монополії.

Міністр енергетики Литви Жигімантас Вайчюнас

Наталія Кацер-Бучковська на зустрічі  з Міністром енергетики Литви Жигімантасом Вайчюнасом