Титан – конструкційний матеріал майбутнього.
Світова структура титанового виробництва виглядає наступним чином:
- 90-95% титанової сировини спрямовується на отримання пігментного діоксиду титану (TiO2). Білий діоксид титану використовується для отримання титанових білил у виробництві паперу, пластиків, кераміки та інших виробів.
- 5-10% титанової сировини використовують для виплавки металу.
Основні сфери застосування металевого титану: авіабудування, ракетобудування, суднобудування, медицина.
Зважаючи на технологічні складнощі і велику капіталомісткість, металевий титан виробляється лише в 7 країнах світу: Росії, Україні, Казахстані, США, Японії, Китаї, Індії.
Титан має низку переваг перед подібними металами – алюмінієм і нержавіючою сталлю: висока міцність, щільність і стійкість до корозії, легкість, гіпоалергенність, високий рівень біосумісності (важливо для медичних імплантів).
Але водночас титан не широко використовується у виробництві товарів через його високу вартість, якщо порівнювати з алюмінієм і нержавіючою сталлю. Якщо у світі з’явиться нова технологія, яка кардинально знизить вартість переробки титану, продукція із титану зможе частково замінити вироби з алюмінію і нержавіючої сталі.
Це величезний потенціал для титанових підприємств. Сьогодні різні компанії і країни, включно з Україною, здійснюють роботи з пошуку та розробки нових технологій отримання металевого титану. Хто перший доб’ється результату, той отримає конкурентну перевагу і «забере» нові ринки. З огляду на те, що Україна має запаси титанової сировини (20% світових ресурсів), у неї є всі передумови стати такою країною, за умови стимулювання галузі з боку держави.
Вам також буде цікаво:
Визначення масштабів наркотичної та алкогольної залежності. Громадські наслідки
Як не втратити післявоєнне майбутнє. Досвід та помилки інших країн
Доповідь “Міграційні виклики для України”
Якою має бути зовнішня політика України після війни
Нелегальний ринок тютюнової продукції в умовах повномасштабної війни: виклики та загрози
Візит Зеленського до Берліну: провал чи маленька перемога