В Українському інституті майбутнього відбулась презентація першої частини дослідження «Візія 2035. Проект Україна 2.0».
У рамках даного проекту експерти Інституту ділитимуться баченням того, яку країну ми уявляємо, можемо та маємо побудувати.
Директор економічних програм Анатолій Амелін пояснив, що війна внесла корективи щодо безпеки, можливостей і ролі України на європейській та світовій мапі. Саме тому ми маємо мати візію, куди рухається наша держава.
Під час заходу спікери Анатолій Амелін та економіст Євгеній Астахов поділились візією глобального світу 2035 році.
«Наша мета – це розуміти інтереси наших стратегічних партнерів, ризики та можливості найближчого десятиліття та розвиток сценаріїв майбутнього, і головне – знайти місце у цьому для України», – зазначив Євгеній Астахов.
За словами експертів, ми наразі знаходимось у фазі так званого міжсистемного переходу – визнання неспроможності існуючих правил і пошуці рішень накопичених суперечностей. Іншими словами, ми вступаємо у зону турбулентності, де ніхто не знає, яким буде новий світовий порядок і яка буде роль України у цьому порядку.
Інша сфера, через яку експерти прогнозують глобальний світ 2035 року – це глобальна безпека. Спікери зазначили, що у третьому десятилітті світові стане очевидним наступне: питання безпеки – це питання цінностей, які потребують захисту. Світ чітко розділиться на країни-донори глобальної безпеки і країни-реципієнти. І тут для України виникає можливість з країни-рецепієнта стати країною-донором глобальної безпеки.
Наступним важливим фактором є технології. Технології створять майбутнє, яке буде радикально відрізнятися навіть від недавнього минулого і до 2035 року світові доведеться винаходити технології, які будуть стримувати інші, раніше винайдені. Наприклад, Штучний Інтелект зробить ключовий внесок у вирішення фундаментальних проблем: продовження життя, кіборгізація людини, автономне управління транспортом, виробництво штучної їжі, кардинальне зниження фактора людини у війнах. Грандіозних змін зазнає робототехніка, квантові обчислення, фармацевтика та напівпровідники. Зокрема, космічна індустрія має потенціал розпочати етап експоненційного зростання до 2035 року.
Про ключові тренди та виклики перехідного періоду, а також головні зміни у демографії, економіці, освіті та інших галузях читайте у доповіді нижче.
Вам також буде цікаво:
Українське енергетичне партнерство: ключ до збереження лідерства США у Європі
Russia in details: events and trends in Russia over the last week (22.10-28.10)
Росія побоюється протиракетної оборони США в Румунії? – підбірка новин від західного сусіда
Реанімаційна логіка російського тероризму:«перетворити неміч в ілюзію всемогутності»
Фабрики зомби: каким выйдет из школы новое поколение россиян?
Інвестиції в економіку України в 2,5 рази менші за необхідні