» Новини » Український інститут майбутнього розробив концепцію реформи системи кібербезпеки в Україні

Український інститут майбутнього розробив концепцію реформи системи кібербезпеки в Україні

У зв’язку з тим, що інтернет-технології все більше стають затребуваними, зростає рівень кіберзагроз. Про це заявив Анатолій Амелін, керівник економічних програм Українського інституту майбутнього під час презентації концепції кібербезпеки в Україні, яка відбулась у четвер, 3 вересня, в Українському інституті майбутнього.

«Ринок кіберзагроз (потенційні втрати і витрати на захист) у наступному році перевищить трильйони доларів. Крім того, цей ринок є одним з швидкозростаючих. І Україна може відстати від світу назавжди, а може стати центром захисту своїх інтересів і навіть інших країн. Це моя гіпотеза», – зазначив Анатолій Амелін.

Експерти визнають, що наразі Україна зробила перші потужні кроки у розбудові системи кібербезпеки, але потрібно діяти більш рішуче та мати за мету зробити Україну одним з лідерів комплексної європейської системи кібербезпеки, і саме тому, Український інститут майбутнього та наш партнер Олександр Кардаков, IT-бізнесмен, експерт з кібербезпеки, розробник комплексних проєктів систем кіберзахисту взялись за розробку принципово нового підходу до побудови системи кібербезпеки в Україні. Результатом роботи стала концепція, яка є основою для вдосконалення системи кібербезпеки в Україні.

Тож Дмитро Некраха, експерт з питань кібербезпеки та законного перехоплення телекомунікацій Українського інституту майбутнього докладно розповів про концепцію, розроблену експертами.

«Існуюча модель побудови системи кібербезпеки Украйни не досягла головних цілей – задоволення інформаційних потреб людини і громадянина. Держава, як сервіс для громадян та бізнесу, не змогла стати чинним механізмом безпечного вирішення їх інформаційних потреб та розвитку інформаційного потенціалу. Вирішення цього питання є вкрай важливим та призведе до зміцнення цифровізованої інфраструктури, зростанню економіки та розвитку нашої держави. Це є маркером для наших партнерів у питаннях взаємодії та наданні фахової та фінансової допомоги під час подальшої розбудови системи кібербезпеки України», – розповів експерт.

Крім того, він додав, що для опрацювання цього питання потрібно запропонувати Міністерству цифрової трансформації та Держспецзв’язку створити спільну робочу групу, до якої залучити інших досвідчених фахівців з кібербезпеки та експертів, у тому числі експертів Українського інституту майбутнього.

Докладніше про концепцію кібербезпеки в Україні дізнавайтесь у відеозаписі заходу, а також завантажуйте презентацію “Кібербезпека.Новий підхід в Україні” у PDF.

Дмитро Некраха, експерт з питань кібербезпеки та законного перехоплення телекомунікацій Українського інституту майбутнього