В Українському інституті майбутнього відбулась презентація доповіді «Індикатори успішності та їх інструменти в системі управління місцевими громадами».
Під час заходу експерти, автори документа, заступник виконавчого директора UIF, експерт з децентралізації та місцевого самоврядування Євген Мироненко, виконавчий директор UIF Віктор Андрусів, виконавчий директор асоціації ОТГ Хмельницької області, експерт з місцевих бюджетів та децентралізації Сергій Яцковський, експерт з місцевої інфраструктури Яна Брик обговорили з компетентною аудиторією запропоновані індикатори успіху.
Вони підкреслили, що у доповіді визначені базові індикатори оцінки ефективного функціонування органів місцевого самоврядування, сформовано окремі критерії та закономірності в їх роботі. Також розкриті конкретні алгоритми дій щодо досягнення ефективних показників відповідно до виробленої методики. Завдяки дослідженню кожна громада зможе дослідити свій рівень успішності на базі запропонованих експертами критеріїв оцінки.
Як зазначив Євген Мироненко, запит на такий продукт сьогодні є доволі великим.
«Доповідь далася нам нелегко, над нею довго працювали. Ми планували, щоб вона була уніфікована і практична для всіх 1469 громад, але вона підходитиме більше для середніх і малих громад, оскільки у великих містах є своя специфіка.
Систему управління і функціонування органів місцевого самоврядування з виявленням у них успішних індикаторів ми умовно поділили на три блоки: фінансово-економічний блок індикаторів, соціальний блок індикаторів та інфраструктурний блок індикаторів. У кожному з цих напрямків є підпункти. Вони стосуються лише міських або, навпаки, лише сільських селищних громад. Проте в цілому кожний представник органу місцевого самоврядування зможе знайти там свої параметри територій з кількістю населення та приміряти критерії ефективності на свої власні показники», – зауважив Євген Мироненко.
Автори підкреслюють: презентований документ для керівників громад та депутатського корпусу стане певним практичним посібником, користування яким підвищить рівень управлінського потенціалу громади з розвитком інфраструктури та покращить рівень задоволеності отриманих послуг у місцевих мешканців.
«Зі свого практичного досвіду та під час спілкування з керівниками громад я побачив, що управління відбувається за інерцією. Немає системної оцінки, щоб кожен голова міг себе оцінити. Через те, що цьогоріч вибиратимуться голови громад, ми вирішили зробити продукт, за допомогою якого вони розумітимуть, як оцінювати свою роботу. Це не тільки система оцінювання, а й система цілей», – наголосив Віктор Андрусів.
Про предмет і об’єкт аналізу розповів Сергій Яцковський.
«Наша доповідь – це векторний напрямок для голів громад. Набір індикаторів – це інструменти, які дозволять органам місцевого самоврядування оцінити поточну ситуацію. Предметом аналізу є послуги, які надає орган місцевого самоврядування, їхня якість, доступність, комплексність й ефективність. Об’єктом аналізу є не орган місцевого самоврядування, а результат його діяльності, тобто ефективність управління. Деякі підходи до цього аналізу, який ми намагалися використати – це компетентнісний і ресурсний. Тобто, наскільки ефективно працює структура управління і наскільки ефективно використовується потенціал», – додав він.
Завантажити доповідь можна тут
Вам також буде цікаво:
Трамп і його команда: чого чекати Україні?
Економічна частина звіту Кабміну за 2019 р.: 67:33 на користь Гройсмана
КАЛЕНДАР КЛЮЧОВИХ ЕКОНОМІЧНИХ ПОДІЙ
Путін програв війну в Україні – Клімкін
Кого я бачу Директором Державного бюро розслідувань
Ілюзія зростання. Прогноз економіки України 2023-2024