» Доповіді, Новини » Індикатори успішності та їх інструменти в системі управління місцевими громадами

Індикатори успішності та їх інструменти в системі управління місцевими громадами

Будь-яка реформа, що впроваджується в країні, повинна мати чіткі плани та роз’яснення, а також оцінку її реалізації. Коли реформа стосується не лише профільного напрямку чи окремо взятої галузі, а всіх безпосередньо громадян країни, то така реформа має характер всезагальної та всеохоплюючої, що ставить її на рівень пріоритетної для державної влади. Такою реформою за останні 5 років стала реформа децентралізації, або реформа адміністративно-територіального устрою.

У рамках зазначеного документа ми запропонуємо базові індикатори оцінки ефективного функціонування органів місцевого самоврядування, сформуємо окремі критерії та закономірності в їх роботі, а також розкриємо конкретні алгоритми дій щодо досягнення ефективних показників відповідно до виробленої методики.

Отже, саму систему управління і функціонування органів місцевого самоврядування з виявленням
у них успішних індикаторів ми умовно поділимо на три блоки: фінансово-економічний блок індикаторів, соціальний блок індикаторів та інфраструктурний блок індикаторів.

У кожному з цих напрямків є підпункти, які стосуватимуться лише міських або, навпаки, лише сільських селищних громад, проте в цілому кожний представник ОМС зможе знайти там свої параметри територій з кількістю населення та приміряти критерії ефективності на свої власні показники. Цей документ для керівників громад та депутатського корпусу стане певним практичним посібником, користування яким підвищить рівень управлінського потенціалу громади з розвитком інфраструктури та покращить рівень задоволеності отриманих послуг у місцевих мешканців.

Завантажити доповідь у PDF