Суд починається з довіри. Саме тому однією з основних цілей судової реформи є відновлення довіри суспільства до органів судової влади.
У 2016-17 роках було ухвалено ряд законодавчих актів, спрямованих на інституційне та кадрове оновлення судової системи, проведено конкурс до найвищого суду держави.
Проте, як відомо, для того, аби будь-які зміни запрацювали, необхідний час. Тому об’єктивно, що 2018 рік ще не стане роком реалізації всіх ключових ідей судової реформи, однак саме цього року очікуються суттєві зміни у системі правосуддя: початок роботи нового Верховного Суду, Вищого суду з питань інтелектуальної власності, утворення Вищого антикорупційного суду, набрання чинності новим процесуальним законодавством, переформатування системи судоустрою, перевірка суддів всіх судів на знання норм права та доброчесність. Це ті зміни, котрі здатен буде відчути на собі кожен українець.
Читайте також Український інститут майбутнього опублікував обкладинку “2018: виклики і можливості”
Чи будуть вони якісні та спроможні відновити авторитет та довіру до суду? Швидше за все, дива не варто очікувати, а ось річний приріст цього показника на рівні 5-6% — цілком реальний. Це той випадок, коли поспіх не забезпечить стабільний результат. Найнадійнішими союзниками успіху незмінно залишаються наполегливість та послідовність.
Більш детально про майбутнє правоохоронної та судової систем можна буде дізнатися із прогнозу Українського інституту майбутнього “2018: виклики і можливості“. Презентація аналітичної збірки від авторів UIF відбудеться 22 грудня, а 26 грудня документ буде опубліковано на офіційному сайті аналітичного центру.
Вам також буде цікаво:
Найскладніший рік України: якими ми будемо через 20 років
«Який Gap Year?! Не вступиш цього року – не вступиш взагалі…»
Росія детально: події та тренди в РФ за минулий тиждень (03.09-09.09)
Морська авантюра Турчинова
Шкільна освіта в Україні: очікування і реальність
Політичні рейтинги: Вересень 2021