» Новини » Оцінка ситуації на Донбасі, Мінські угоди

Оцінка ситуації на Донбасі, Мінські угоди

Результати опитування, ініційованого Українським інститутом майбутнього.

Ми запитали респондентів, чи знайомі вони зі змістом Мінських угод. Виявилось, добре ознайомлені з їх змістом всього 11,4% опитаних. Більшість населення (60,3%) знайомі поверхнево, чули про них у ЗМІ, а зовсім не знайомі – кожен четвертий (25,8%).

У порівнянні з травнем суттєво зменшилась кількість тих, хто вважає, що Україна повинна дотримуватись виконання Мінських угод (з 54.9% до 42.3%). Також дещо менша частка респондентів стали вірити, що Мінські угоди вирішать проблему конфлікту на Донбасі (21,8% – у травні, 19,3% – у листопаді).

Респонденти досить песимістично налаштовані щодо закінчення конфлікту на Донбасі: 37,5% респондентів вважають, що конфлікт стане замороженим і рішення шукатимуть десятиліття, 38,5% вважають, що конфлікт вирішиться протягом 2-5 років і всього 7,1% переконані, що конфлікт на Донбасі буде вирішено протягом року.

Українці не мають чітко вираженої думки щодо способу вирішення проблеми окупованих територій Донбасу:

ü20% вважають, що потрібно провести референдум про визнання «ЛНР» і «ДНР» окупованими територіями з припиненням соціальних виплат та інших зобов’язань; ü11,1% – Україна повинна надати автономію «ЛНР-ДНР» на умовах Мінських угод; üвсього 7,1% підтримують ідею проведення референдуму про визнання «ЛНР» і «ДНР» незалежними державами;

21,1% взагалі не визначились з відповіддю на дане запитання.

У порівнянні з даними травневого дослідження за останні півроку на 7% зменшилась кількість тих, хто вважає за потрібне надати автономію «ЛНР» і «ДНР» на умовах Мінських угод; на 6% стало менше тих, хто обрав варіант потрібно провести референдум про визнання «ЛНР» і «ДНР» окупованими територіями з припиненням соціальних виплат та інших зобов’язань. Натомість на 6,6% збільшилась кількість респондентів, які не бачать виходу з ситуації; на 5,5% стало більше прихильників очікування, поки ситуація зміниться на краще; та на 2% збільшилась кількість бажаючих провести референдум щодо визнання «ЛНР» і «ДНР» незалежними державами.

Якби найближчим часом проводився референдум щодо визнання «ЛДНР» окупованими територіями з припиненням соціальних виплат та інших обов’язків, 38,3% респондентів підтримали б таку ініціативу і проголосували ствердно. Кожен 5-й проголосував би проти (20%), а 27,2% взагалі не пішли б на такий референдум. 35,7% мешканців Сходу вказали, що не пішли б на такий референдум, а 20,9% – що не підтримали б таку ініціативу. Проте 21,9% проголосували б ствердно. Для порівняння, підтримали б таку ініціативу 49,5% мешканців Західного регіону, по 38,6% – Південного і Північного і 33% – Центрального.

Щодо причин присутності великої кількості людей на похоронах бойовика «Мотороли» у Донецьку, то 27,7% опитаних відзначили, що важко зрозуміти, що там відбувається; 18,7% вважають, що окупаційна влада просто зігнала бюджетників, щоб показати потрібну для Кремля телекартинку; для 17,5% – це свідчить, що якась частина людей підтримує окупантів, але це не означає, що всі; 15,9% переконані, що ми взагалі не повинні вірити тому, що показують окупанти, а 11,8% респондентів вважають, що це є свідченням того, що на окупованій території Донбасу формується своя ідентичність, ворожа Україні. І якщо у Східному, Північному, Центральному і Південному регіонах респонденти частіше за все відмічали, що важко зрозуміти, що там відбувається, то у Західному схилялись до думки, що окупаційна влада створювала за рахунок бюджетників створювала телекартинку для Кремля.

Оцінка ситуації на Донбасі, Мінські угоди from UIFuture