» Новини » Конкурс на Директора ДБР вийшов на фінішну пряму

Конкурс на Директора ДБР вийшов на фінішну пряму

30 жовтня розпочинається перевірка на поліграфі 19 кандидатів на посади Директора Державного бюро розслідувань та його заступників.

Це означає, що найдовший в Україні конкурс нарешті виходить на фінальну стадію і керівництво ДБР може бути обрано в найближчий час (після повторної співбесіди). Принаймні, все зараз у руках Конкурсної комісії і темп обрання Директора напряму залежить від Комісії.

Дослідження всіх кандидатів буде проведено одним з найкращих спеціалістів поліграфу в Україні – Тетяною Морозовою. Більше про неї писав минулого разу: https://censor.net.ua/blogs/73…

При проведенні дослідження буде використовуватись поліграф “Рубікон” українського виробництва, який відповідає вимогам Державному стандарту 8692:2016.

Дослідження буде проводитись у приміщенні Секретаріату Кабінету Міністрів України із забезпеченням всіх необхідних заходів безпеки.

Важливо, що під час дослідження у кандидатів буде встановлюватись інформація про наявність (або відсутність) лише таких обставин (п. 15 Порядку проведення психофізіологічного дослідження із застосуванням поліграфа у Державному бюро розслідувань, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 11 травня 2017 р. №449):

1) вчинення суб’єктом дослідження протиправних дій, відкриття стосовно нього кримінального провадження;

2) перебування на агентурному зв’язку в спецслужбі іншої держави;

3) участь у діяльності заборонених законом або судом громадських об’єднань, членство в політичних партіях, участь у створенні чи діяльності політичних партій;

4) наявність громадянства іншої держави або документа, виданого уповноваженими органами іншої держави, про те, що суб’єкт дослідження набуде її громадянства, якщо вийде з громадянства України;

5) розголошення відомостей, які є конфіденційною, таємною або службовою інформацією.

На підставі цього переліку Комісія узгодила перелік питань, складених спеціалістом поліграфу.

Згідно п. 20, 28 Порядку “особи, які мали доступ до інформації про факт, процедуру та результати дослідження, забезпечують її конфіденційність. Ініціатор з дотриманням конфіденційності здійснює організаційне та інформаційне забезпечення проведення дослідження на всіх етапах, у тому числі прибуття суб’єкта дослідження у визначені час та місце”.

У зв’язку з цим, Конкурсна комісія не може оприлюднити графік проведення дослідження із використанням поліграфа, тестові питання та результати дослідження.

Джерело: новинний портал “Цензор.НЕТ”.