Україні потрібна кардинальна перебудова Міністерства розвитку економіки.
Необхідно переглянути цілі, завдання, функцій і показники діяльності установи. На цьому наголосив директор економічних програм Українського інституту майбутнього Анатолій Амелін під час експертної дискусії на тему: «Трансформація Міністерства економічного розвитку», яка відбулась в UIF.
Під час заходу було представлено візію Українського інституту майбутнього щодо трансформації Міністерства економічного розвитку й запропоновано бачення того, яким має бути нове міністерство, що сприяло б поліпшенню якості життя громадян.
За словами Анатолія Амеліна, необхідно поновити цілі і функціонал профільного Міністерства; створити ефективну інформаційну платформу як базу для аналізу, прогнозування, підготовки проєктів рішень та аналізу їх виконання; зробити Мінекономіки координатором економічних трансформацій, в тому числі й фіскальних; оновити формат координації секторів економіки у вигляді профільних агентств.
Міністерство економіки майбутнього, додав експерт, має виконувати роль менеджера зі стратегічного розвитку країни, розробляти глобальні та секторальні стратегії на середньострокову і довгострокову перспективу, що приведуть до довгострокового зростання економіки країни і добробуту наших громадян.
«Основним цільовим індикатором, до якого необхідно прагнути є наш рівень ВВП за паритетом купівельної спроможності. Нині Україна має цей показник на рівні 9233 дол. на людину (2018 рік) та посідає 113 місце, за даними Світового банку. Цільовий показник – увійти до топ-50, а далі прагнути потрапити в топ-20 (або топ-30) країн світу. Щоб забезпечити таке поліпшення рівня життя громадян, необхідно максимально прискорювати темпи зростання реального ВВП – цільовий параметр 8–10 % на рік (нині 2–4 %). Залучати великі зовнішні інвестиції – цільовий параметр 6–8 % ВВП у перші роки (2018 року – менше за 2 % ВВП). Збільшувати частку інвестицій в економіці загалом. Цільовий параметр – 30–40 % на рік. Крім цього, Україні необхідно стимулювати розвиток галузей із високою доданою вартістю і формувати стійкі зв’язки з регіональними і з розвиненими країнами, інтегруючи свою економіку в регіональну та світову», – зазначив Анатолій Амелін.
Україна, додав він, країна постійно зростаючого потенціалу, яка потребує державної економічної політики. Лише завдяки імпорту енергоресурсів, правильній інфраструктурній стратегії й новим технологіям ми можемо стрімко розвивати українську економіку.
Вам також буде цікаво:
Що, якби справу щодо вбивства курця в Макдональдсі розглядав суд присяжних?
Росія детально: події та тренди в РФ за минулий тиждень (08.10 – 14.10)
Протести у Білорусі — початок кінця Олександра Лукашенка?
Український ринок M&A: підсумки 2016 року
Механізм акредитації навчальних програм як тест на майбутнє Нової української школи
Наука під час війни. П’ять кроків, які необхідні для підвищення обороноздатності України