Реакція зацікавлених сторін на мій попередній коментар “Національна інноваційна система України: спроба четверта. Чи не виявиться вона останньою?” засвідчив, що інтерес до теми інноваційного розвитку залишається високим і мотивація до розв’язання проблеми є достатньо високою.
Читайте також Національна інноваційна система України: спроба четверта. Чи не виявиться вона останньою?
Також маю зробити уточнення щодо фактажу. За інформацією підкомітету з питань інноваційної діяльності та інтелектуальної власності Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, який організував згадані Парламентські слухання, станом на 30 березня Офіс реформ КМУ надав усі необхідні коментарі і проект Постанови Верховної ради за результати слухань невдовзі буде готовий.
Невелика затримка сталася з технічних причин, що компенсується ретельністю підготовки матеріалів. Одним із ключових викликів на сьогодні залишається залучити у процес підготовки стратегії розвитку інноваційної екосистеми як урядовців і політиків, так і представників технологічних компаній, стараперів, а також науковців-дослідників та представників провідних університетів; а головне – погодитися щодо спільного порядку денного.
Іншим істотним викликом залишається подолання розриву між сферою досліджень та індустріального впровадження і масштабування. Це, своєю чергою, пов’язано із фрагментованою картинкою, з якою мають справу суб’єкти відповідальні за ухвалення рішень.
Розв’язати проблему можна через консолідацію і візуалізацію даних (в ідеалі – в режимі реального часу) і якісну комунікацію. Сподіваюся, це стане пріоритетом при розробці стратегії.
Вам також буде цікаво:
Великий політичний колайдер
ВАКАНСІЯ ВИКОНАВЧОГО ДИРЕКТОРА АНАЛІТИЧНОГО ЦЕНТРУ “УКРАЇНСЬКИЙ ІНСТИТУТ МАЙБУТНЬОГО”
Оцінка ситуації на Донбасі, Мінські угоди
Максим Бутченко презентував книгу War Artist (відео)
Про щастя, або Як оцінити успішність роботи влади
Корисна інформація на час війни