Анатолій Амелін, співзасновник Незалежного аналітичного центру “Український інститут майбутнього”, презентував пропозиції до щодо дій з розвитку промисловості України.
Про це повідомляється на офіційному сайті Мінекономрозвитку.
Пропозиції “Українського інституту майбутнього” сформовані на основі ґрунтовного аналізу стану справ у шести ключових галузях промисловості (добувна, металургійна, хімічна та нафтохімічна, харчова промисловості, електроенергетика, машинобудування). Документ містить 21 пропозицію для Кабінету Міністрів України, міністерств та Парламенту, які, за оцінкою “Українського інституту майбутнього”, у разі успішного виконання дозволять залучити $2,3 млрд інвестицій та створити додаткових $4,3 млрд ВВП.
Пропозиції були озвучені під час широкого експертного обговорення, що відбулося 27 вересня за ініціативи Мінекономрозвитку та Офісу реформ Кабінету Міністрів України.
Фото: УКМЦ
До експертної групи, яка веде роботу над Стратегією розвитку промисловості України увійшли представники 6 міністерств (Мінекономрозвитку, Мінрегіонбуд, Міненерго, Мінагрополітики, Мінінфраструктури, Міносвіти), 5 експертних та проектних офісів (Стратегічна група радників з підтримки реформ в Україні SAGSUR, Офіс реформ КМУ, Команда підтримки реформ Міністерства економічного розвитку і торгівлі, GIZ, Організація Об’єднаних Націй з промислового розвитку UNIDO, Інститут економіки та прогнозування НАНУ, Державне підприємство “Українська промислова зовнішня експертиза”, міжнародні експерти (Аманда Януо, експерт з альтернативної економічної політики в організації промислової політики; Філіп Нойєрбург, співробітник відділу промислової політики в Організації Об’єднаних Націй з промислового розвитку; Славо Радосвіч, професор Лондонського університетського коледжу).
Поки робота над Стратегією розвитку промисловості триває, експерти погодились, що першочергові дії Уряду з розвитку промисловості повинні містити рішення щодо:
- відкриття інформації та спрощення експертизи по надрах;
- спрощення доступу до геологічної інформації;
- запровадження принципу компартменталізації тваринницьких господарств;
- спрощення доступу до водних мереж;
- спрощення доступу до електричних мереж;
- спрощення регуляції будівництва;
- введення єдиного цифрового обліку деревини.
Нагадаємо, що документ “Пропозиції до плану першочергових дій з розвитку промисловості України” був опублікований на сайті Українського інституту майбутнього для перегляду і ознайомлення.
пропозиції до плану першочергових дій з розвитку промисловості україни from UIFuture
Вам також буде цікаво:
Презентація: Бюджет 2021
Позиція експертів UIF щодо тексту законопроєкту та реформи СБУ
Податок на виведений капітал — стратегія “швидкої перемоги”
Презентація першої лекції для журналістів про економіку
Закон України “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо скасування окремих норм закону 466 (1210) та поліпшення бізнес клімату”
Звіт проєкту “Експрес опитування – оцінка останніх подій в Україні”