Питання якості математичної освіти впродовж останніх років викликають гострі суперечки у середовищах батьків, педагогів, роботодавців, освітніх управлінців і політиків: чому знижується рівень математичної грамотності?
Якими є критерії якості і чи варто до усіх учнів застосовувати одну мірку оцінки знань? Як у інших країнах дають собі раду з цими проблемами? На які кейси варто орієнтуватися для поліпшення ситуації? На ці та подібні запитання немає однозначної відповіді, адже йдеться про задачку з багатьма невідомими.
Дослідження Українського інституту майбутнього присвячене згаданій проблемі не претендує на вичерпність і остаточність. Пропонований матеріал варто розглядати принаймні як спробу виявити ключові перемінні і змоделювати можливі рішення. А найголовніше – скерувати подальшу дискусію у бік пошуку системних підходів.
Ми висловлюємо вдячність докторці математичних наук, засновниці платформи «Дійсна наука», Катерині Терлецькій і засновниці Global Innovation Online School за учать у дискусії і допомогу у підготовці рекомендацій.
Завантажити доповідь у PDF
Вам також буде цікаво:
Міжнародна система оцінювання: домашнє для української школи
На скільки вистачить Євгенія Пригожина?
Скорочення кількості народних депутатів: оптимізація чи профанація?
Про перспективність Стратегії Укрзалізниці до 2023 року
Шеньчжень – дзеркало китайських реформ
Резолюція Парламенту ЄС по Азову. Лише перший крок?