Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган здійснює візит до Києва. Він приїхав з конкретними пропозиціями, починаючи від Угоди про зону вільної торгівлі, закінчуючи ініціативами в гуманітарній та політичній сфері. Про це пише на своїй сторінці у соцмережі «Фейсбук» експерт програми «Міжнародна і внутрішня політика» Українського інституту майбутнього Ігар Тишкевіч.
З одного боку, зазначає експерт UIF, Турецька Республіка активно торгує з Україною, в тому числі продукцією подвійного призначення. З іншого – ця країна не підтримує санкції проти РФ (в тому числі щодо Криму), виступаючи на частині геополітичних майданчиків тактичним союзником Кремля.
«Анкара веде політику, результатом якої стане позиція країни як регіональної супердержави. Тобто зі своєю сферою впливу, своїми інтересами. У цій схемі Україна виступає об’єктом реалізації турецьких інтересів. Але і сама Туреччина ще 20 років тому була об’єктом. Її історія з підписанням договору про асоціацію з ЄС, конфліктами з сусідніми державами, нагадує Україну. Сьогодні варто вивчити досвід турецької влади щодо того, як пройти дорогу від об’єкта до суб’єктивізації політики», – зазначає Ігар Тишкевіч.
Вам також буде цікаво:
Одна доба без запобіжного заходу. Що далі?
Антон Геращенко: Надзавдання держави – вибудувати правоохоронну судову систему для захисту національних інтересів громадян
Що очікує на українців після реформи ринку електроенергії?
Дзеркало в майбутнє: чому вибори в Молдові це відображення українських виборів?
Павло Клімкін: У Варшаві бракувало України
Пресреліз презентації доповіді “Якою має бути зовнішня політика України після війни”