Українським інститутом майбутнього розроблено аналітичний документ «Як адаптувати українську систему середньої освіти до умов цифрової економіки», в якому докладніше описується низка аспектів цифрової трансформації сфери освіти і векторів зусиль, покликаних допомогти учасникам освітнього процесу адаптуватися до умов цифрової економіки і суспільства мереж. Ключові положення документу були винесені на експертну дискусію “Чи готова українська школа до цифрового, турбулентного (пост)пандемічного світу”, що відбулася 3 червня 2021 року в Українському інституті майбутнього, за участі: Ігоря Старенького, Project Manager, Senior у Accord Group; Оксани Пасічник, вчительки інформатики Сихівської гімназії; Олександра Шелеста, заступника міністра цифрової трансформації України; Івана Примаченка, засновника платформи “Prometheus”; Катерини Заславської, керівниці киіївського офісу компанії ILF, менторки платформи Happy Monday.
Найвищою цінністю для цивілізованих країн є людина, її особистість, креативний потенціал. Підхід, заснований на безумовній повазі прав і емпатійному розумінні потреб людини, продемонстрував прагматичну перевагу в системі урядування, і сучасних бізнес-моделях.
Проте українська система освіти поки що залишається в парадигмі масовості, стандартизації і примусу до навчання. Найбільшою помилкою розробки та імплементації політик у сфері цифрової трансформації освіти буде витрата фінансових, матеріальних ресурсів і часу на оцифровування тих процесів і моделей, які мало придатні в умовах технологічних і соціальних реалій, спричинених четвертою індустріальною революцією. Чинниками адаптації можуть стати: персоналізація системи освіти; запровадження цифрових фреймворків (рамок) для учасницького підходу до урядування і ухвалення рішень на основі даних: засад для зручної та інтерактивної навігації у процесах, подіях і масивах даних.
Вам також буде цікаво:
30 років незалежності України: економічні підсумки
Чи щаслива Україна в Міжнародний день щастя
Українсько-китайські відносини: що означає нове перезавантаження
”Український інститут майбутнього” відкриває додаткову вакансію для експерта-юриста
Румунська економіка зростає, країна розраховує на трудових емігрантів – дайджест новин
Блокування VK, OK, 1C: крок до тоталітаризму чи захист інформаційної безпеки України? (відео)