» Доповіді, Новини » Як адаптувати українську систему середньої освіти до умов цифрової економіки?

Як адаптувати українську систему середньої освіти до умов цифрової економіки?

Українським інститутом майбутнього розроблено аналітичний документ «Як адаптувати українську систему середньої освіти до умов цифрової економіки», в якому докладніше описується низка аспектів цифрової трансформації сфери освіти і векторів зусиль, покликаних допомогти учасникам освітнього процесу адаптуватися до умов цифрової економіки і суспільства мереж. Ключові положення документу були винесені на експертну дискусію “Чи готова українська школа до цифрового, турбулентного (пост)пандемічного світу”, що відбулася 3 червня 2021 року в Українському інституті майбутнього, за участі: Ігоря Старенького, Project Manager, Senior у Accord Group; Оксани Пасічник, вчительки інформатики Сихівської гімназії; Олександра Шелеста, заступника міністра цифрової трансформації України; Івана Примаченка, засновника платформи “Prometheus”; Катерини Заславської, керівниці киіївського офісу компанії ILF, менторки платформи Happy Monday.

Найвищою цінністю для цивілізованих країн є людина, її особистість, креативний потенціал. Підхід, заснований на безумовній повазі прав і емпатійному розумінні потреб людини, продемонстрував прагматичну перевагу в системі урядування, і сучасних бізнес-моделях.

Проте українська система освіти поки що залишається в парадигмі масовості, стандартизації і примусу до навчання. Найбільшою помилкою розробки та імплементації політик у сфері цифрової трансформації освіти буде витрата фінансових, матеріальних ресурсів і часу на оцифровування тих процесів і моделей, які мало придатні в умовах технологічних і соціальних реалій, спричинених четвертою індустріальною революцією. Чинниками адаптації можуть стати: персоналізація системи освіти; запровадження цифрових фреймворків (рамок) для учасницького підходу до урядування і ухвалення рішень на основі даних: засад для зручної та інтерактивної навігації  у процесах, подіях і масивах даних.