Фото: segodnya.ua
Створення ринку електроенергії та запровадження ринкових цін є необхідним, але малоприємним кроком для українців через ріст тарифів на електроенергію. Однак, це політично непопулярне рішення насправді є драйвером значного економічного прогресу – пояснюють експерти Українського інституту майбутнього.
По-перше, ця реформа дасть значне зростання економіки – більше 5 млрд дол. ВВП щороку. І додаткові надходження до бюджету (більше 12 млрд дол. протягом 2019-2030 років).
По-друге, зміни дадуть значний стимул для інвестицій у сферу. Протягом 2019-2030 років ця сума може перевищити 38 млрд дол.
Інвестиції, у свою чергу, означають модернізацію потужностей. Це напряму вплине на якість обслуговування. Наприклад, знизиться рівень втрат у мережах, частота і тривалість відключень. Наразі ця проблема стоїть досить гостро – за останні 7 років середня тривалість відключень споживачів від електроенергії зросла з 570 до 730 хвилин. Існує значна загроза відключень від електропостачання віддалених регіонів (малі міста та села).
Крім того, модернізація означає у тому числі підвищення екологічної генерації.
Для населення важливим буде фактор створення робочих місць і зростання доходів на 3,4%, що стане, по суті, компенсацією зростання тарифів.
Врешті-решт, реформа дозволяє Україні диверсифікацію (урізноманітнення) постачальників електроенергії в умовах, коли всі говорять про енергетичну незалежність.
За таких умов ви підтримуєте реформу?
Більше інформації про потенційні наслідки реформи дізнайтеся у дослідженні УІМ “РЕФОРМУВАННЯ РИНКУ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ” за посиланням.
Вам також буде цікаво:
Олександр Чебаненко: Законопроєкт № 2285 не відповідає міжнародним стандартам
Корея: відновлення повоєнної економіки
Індекс енергетичної трилеми: чи енергоефективна Україна?
Are the “Good Russians” to blame for Putin’s deeds?
Українці взагалі не знають, як змінити постачальника газу: результати соцдослідження
Putin’s speech: long war, nuclear blackmail, and stability