» Новини » Реформа ринку електроенергії стане драйвером економічного росту

Реформа ринку електроенергії стане драйвером економічного росту

Фото: segodnya.ua

Створення ринку електроенергії та запровадження ринкових цін є необхідним, але малоприємним кроком для українців через ріст тарифів на електроенергію. Однак, це політично  непопулярне рішення насправді є драйвером значного економічного прогресу – пояснюють експерти Українського інституту майбутнього.

По-перше, ця реформа дасть значне зростання економіки – більше 5 млрд дол. ВВП щороку. І  додаткові надходження до бюджету (більше 12 млрд дол. протягом 2019-2030 років).

По-друге, зміни дадуть значний стимул для інвестицій у сферу. Протягом 2019-2030 років ця сума може перевищити 38 млрд дол.

Інвестиції, у свою чергу, означають модернізацію потужностей. Це напряму вплине на якість обслуговування. Наприклад, знизиться рівень втрат у мережах, частота і тривалість відключень. Наразі ця проблема стоїть досить гостро – за останні 7 років середня тривалість відключень споживачів від електроенергії зросла з 570 до 730 хвилин. Існує значна загроза відключень від електропостачання віддалених регіонів (малі міста та села).

Крім того, модернізація означає у тому числі підвищення екологічної генерації.

Для населення важливим буде фактор створення робочих місць і зростання доходів на 3,4%, що стане, по суті, компенсацією зростання тарифів.

Врешті-решт, реформа дозволяє Україні диверсифікацію (урізноманітнення) постачальників електроенергії в умовах, коли всі говорять про енергетичну незалежність.

За таких умов ви підтримуєте реформу?

Більше інформації про потенційні наслідки реформи дізнайтеся у дослідженні УІМ  “РЕФОРМУВАННЯ РИНКУ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ” за посиланням.