ЦИФРОВА АКСЕЛЕРАЦІЯ УКРАЇНИ
Валерій Фіщук, член ради директорів Digital Transformation Institute розповів про “Економічну стратегію України 2030”, розроблену експертами Українського інституту майбутнього, а також про те, які є переваги розвитку цифрової економіки в Україні…
Якщо ми хочемо зростати швидко, бути конкурентоздатними – маємо зробити ставку на силу та потенціал цифрових технологій. Цифровізація (digital, digitization) – це економічний феномен та основа для стрибкоподібного розвитку економіки країни. Про це свідчить досвід багатьох країн. Цифрова економіка – більш ефективна, конкурентоздатна, створює більше можливостей для бізнесу, громадян та державі взагалі. Але головне те, що цифрова економіка створює ресурси, а не споживає ресурси (природні насамперед). Таким ресурсом є дані та їх транзакції – це певною мірою «нафта» цифрової економіки. У виробництві, промисловості, послугах цифровізація створює величезну додану вартість.
Парадокс у тому, що українські ІТ‑мізки будують цифрові економіки інших країн, бо там є попит на реальні проекти цифровізації. Цифрова індустрія України наразі розвивається на 95% за рахунок закордонних проектів (програмування, аутсорсинг). Українським урядовим стратегам та політикам час повірити в те, що цифрові технології – це не тільки величезний ринок та цифрова індустрія (ІТ‑індустрія), а й найбільш вдала та визнана платформа ефективності і конкурентоспроможності всіх інших ринків та індустрій. Саме тому цифрова економіка – це насамперед споживачі цифрових технологій, тобто громадяни, різні типи бізнесу, промисловості, сфери життя, котрі використовують цифрові технології. Саме вони мають бути в управлінському фокусі. Розгортання національних цифрових інфраструктур та різноманітні стимули до цифровізації та модернізації забезпечать користувачів (споживачів технологій) інструментами ефективності та зростання. В Україні наразі наявні основні інгредієнти, котрі дозволяють говорити про потенційну успішність «цифрового стрибка» та розбудови цифрової економіки, а саме:
• наявність професійних кадрів, «школи». Про це свідчить статистика реальних успіхів українських ІТ‑компаній на міжнародних ринках;
• величезна креативна культура українських громадян – тобто природні навики генерування та реалізації ідей.
Існують два сценарії розвитку цифрової економіки в Україні залежно від оцінки критичності та необхідності здійснення швидких та глибоких змін у традиційному економічному укладі – інерційний (еволюційний) та цільовий (форсований). Інерційний (еволюційний) сценарій передбачає інерційне продовження тенденцій минулого, тобто сприйняття як непріоритетних технологізацію та цифровізацію економіки та використання людського капіталу.
Розвиток цифрової економіки в Україні дасть можливість:
• Створити умови для 8‑10‑крат‑ ного збільшення економіки про‑ тягом подальших 10 років.
• Набагато збільшити продуктивність праці (за оцінками UIF, для досягнення ВВП $1 трлн. продуктивність має зрости у 8,5 рази – до $71 тис. на одного зайнятого. Це відповідає нинішньому рівню продуктивності у високотехнологічних секторах таких країн, як Бельгія, Данія, Фінляндія, Німеччина, Швеція).
• Здійснити технологічний стрибок української економіки.
• Істотно підвищити конкурентоздатність української економіки на глобальних ринках.
• Створити нові бізнес‑моделі, нові сегменти та сектори, можливості швидко, зручно, дешево розвивати, масштабувати та капіталізувати будь‑який бізнес.
• Створити нові робочі місця та попит на нові професії.
Читайте детальніше за посиланням:
Вам також буде цікаво:
Забута криза Європи
Експерти розповіли, звідки Уряду брати кошти на розвиток інфраструктури
Вадим Денисенко: Нова доктрина зовнішньої політики РФ копіює радянську доктрину мирного співіснування
Прощавай, місіє МВФ
Історія однієї тривалої реформи (українська класика)
Якщо не запускати «розумний» карантин, то вже через тиждень чинний карантин виявиться фарсом