» Доповіді » Доповідь: Майбутнє внутрішніх авіаперевезень України

Доповідь: Майбутнє внутрішніх авіаперевезень України

Внутрішній ринок пасажирських авіаперевезень в Україні перебуває на початковому етапі розвитку, що знижує мобільність населення та ділову активність у країні. Частка внутрішніх авіаперевезень у 2 рази нижча за показники країн ЄС.

Наслідком слабкого розвитку авіаційного транспорту всередині країни є використання внутрішніх авіарейсів тільки як транзитних, коли пасажир після прибуття має на меті одразу пересісти на міжнародний рейс. Скорочується кількість рейсів між містами, знижується загальна швидкість сполучення по території України та рентабельність авіакомпаній. Головні виклики ринку включають: завищені ціни на паливо та аеропортове обслуговування, не ринкові ціни на пасажирські перевезення залізницею, недоліки у розвитку інфраструктури аеропортів. Відсутні діючі фінансові механізми (лізинг та дешеві кредитні ресурси) для функціонування рентабельних авіакомпаній на внутрішньому ринку окрім обмеженої кількості існуючих.

Головною метою сьогодні є стимулювання внутрішнього ринку авіаперевезень, що створить умови розвитку конкурентного транспортного ринку всередині країни.

Точками стимулювання внутрішніх пасажирських авіаперевезень, за оцінкою UIF, є зменшення податкового навантаження, запровадження заходів для зниження вартості авіапалива, стимулювання конкуренції на транспортному ринку шляхом встановлення ринкових тарифів на наземний транспорт, модернізація аеропортової інфраструктури.

Завантажити доповідь у PDF форматі можна тут