Наближення виборів Президента і парламенту є викликом для об’єктивності аналітичних центрів та інтелектуального середовища країни. З одного боку, публічна підтримка конкретного кандидата може завдати непоправної репутаційної шкоди і довіри до аналітики та експертів. З іншого боку, саме політики здебільшого мають бути замовниками продуктів аналітичних центрів.
Ми вважаємо, що принциповим завданням аналітичних центрів та інтелектуального середовища є вплив на політиків та процес ухвалення політичних рішень, через донесення своїх продуктів та пропозицій.
Ми стверджуємо, що на сьогоднішній день потенційні кандидати в Президенти та політичні партії не мають якісних програм розвитку країни і спроможності їх створити. Ігнорування їх інтересу до продуктів аналітичних центрів може мати наслідком домінування дешевого популізму та легких рішень.
У зв’язку з цим, ми заявляємо наступне:
- Український інститут майбутнього готовий до співпраці зі всіма кандидатами та політичними партіями, окрім тих, щодо яких є достовірна інформація про їх зв’язок з Кремлем.
- Така співпраця може відбуватись тільки у відкритий спосіб, а саме через публічне повідомлення про таку співпрацю та її умови.
- Кандидат в Президенти та політична партія не можуть впливати на зміст та якість продуктів Українського інституту майбутнього, щодо яких вони виступили замовниками
- Всі продукти розроблені Українським інститутом майбутнього підтримані чи замовлені кандидатом в Президенти чи політичною партією мають бути в публічному доступі.
- Всі отримані кошти від кандидатів в Президенти чи політичних партій мають надійти офіційним шляхом і будуть вказані в щорічному публічному звіті Інституту
Звертаємо увагу політиків на продукти Українського інституту майбутнього, щодо яких вже ведеться тривала робота і які можуть бути підтримані:
- Стратегія економіки України до 2030 року
- Енергетична стратегія України до 2030 року
- Стратегія інфраструктурного розвитку України до 2030 року
- Стратегія України щодо конфлікту на Донбасі та повернення Криму
- Доктрина зовнішньої політики України
- Концепція розвитку інституту суду присяжних в Україні
- Доктрина розвитку людського капіталу
Вам також буде цікаво:
Анатолій Амелін: Коронавірус показав критичну залежність розвинених країн від Китаю
Аналітичний центр Український інститут майбутнього презентував прогноз “виклики і можливості” на 2018 рік
Святкуй майбутнє: команда UIF відзначила першу річницю програмування країни
У Сирії розбився Ан-26 із Росії: причини трагедії та наслідки для Путіна
Доброчесність в українській освіті: рівняння з багатьма невідомими
Вплив ПДВ на економіку України: Аналіз за останні роки