» Новини » Законопроєкт про державну допомогу наркозалежним, які вчинили злочин, спрямують на експертизу в Групу Помпіду

Законопроєкт про державну допомогу наркозалежним, які вчинили злочин, спрямують на експертизу в Групу Помпіду

Нещодавно зареєстрований у Верховній Раді законопроєкт про лікування і реабілітацію залежних осіб, які вчинили кримінальні правопорушення, спрямують для проведення експертної оцінки Групі Помпіду Ради Європи. Про це йшлося під час зустрічі, яка відбулась учора, 12 липня, за участі представників кількох українських міністерств  та Виконавчого секретаря Групи зі співробітництва у боротьбі проти зловживання наркотиками та їх незаконного обігу Дені Убером.

Зустріч відбулася під головуванням заступника міністра внутрішніх справ Антона Геращенка. Також у ній взяли участь заступник міністра закордонних справ Євгеній Єнін, заступник міністра охорони здоров’я з питань євроінтеграції Олександр Комаріда, заступник міністра юстиції Олександр Банчук, голова Регіонального програмного офісу в Східній Європі Управління ООН з наркотиків і злочинності Жаннат Космухамедова, глава Комітету ВР з питань зовнішньої політики і міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко, координатор проєктів Групи Помпіду Ради Європи в Україні Алла Шуть, а також співдиректорки проєкту «Наркотична та алкогольна залежність: безпека суспільства, захист неповнолітніх, психічне здоров’я» Українського інституту майбутнього Ганна Міщенко й Вікторія Мозгова.

«Після 14-літнього плідної співпраці між Групою Помпіду і Україною, питання вступу України до Групи нарешті вийшло на нову активну фазу і в минулому місяці Президентом України був поданий відповідний законопроект. Тож є надія, що найближчим часом буде завершений процес приєднання України до Групи Помпіду і можливості нашої співпраці будуть якісно і кількісно розширено. У цьому зв’язку, важливо підкреслити, що у червні виповнилося 50 років з моменту створення Групи Помпіду і було затверджено новий Статут Групи, відповідно до якого розширено мандат діяльності питаннями залежності від тютюну та алкоголю, а також ігрової та інтернет-залежності.», – заявив Дені Убер.

Крім того, він зазначив, що вітає прагнення України впровадити особливості кримінальної відповідальності стосовно осіб, які вчинили кримінальні правопорушення через їхню наркотичну залежність і ефективну систему лікування та медико-психологічної реабілітації таких осіб, а також про готовність Групи Помпіду надати експертну допомогу щодо забезпечення відповідності положень законопроєкту № 5715 європейським стандартам і кращим іноземним практикам.

Такод під час заходу Антон Геращенко зазначив, що сьогодні набуло особливої актуальності приєднання України до Групи Помпіду і внесення змін до чинного законодавства щодо вдосконалення регулювання окреслених правовідносин з урахуванням європейських стандартів і кращих практик.

«Співпраця України з Групою Помпіду забезпечує важливе якісне перетворення наркополітики нашої держави, впровадження орієнтованого на людину підходу держави і суспільства до розв’язання проблем, пов’язаних із психоактивними речовинами. Впровадження позитивного міжнародного досвіду з профілактики наркотичної залежності, лікування й реабілітації осіб, які мають таку залежність, важливе для України», – сказав заступник міністра внутрішніх справ.

Співпраця Групи Помпіду з Україною розпочалася 2007 року з ініціативи української сторони і триває досі. Одним із перших було запущено проєкт із профілактики наркоманії в українських школах (2007-2010 рр.). Далі були проєкти з поліпшення послуг з лікування та реабілітації для наркозалежних в’язнів, військовослужбовців і потерпілих у зоні конфлікту, навчання волонтерів і представників державної й місцевої влади, сприяння в підготовці Стратегії щодо наркотиків та інші.

Загалом Група Помпіду реалізувала в Україні проєктів на суму понад 1, 2 млн євро. Мета нинішньої зустрічі – поліпшити комунікацію між українськими органами державної влади й групою у питаннях формування і реалізації ефективної наркополітики України.

Під час зустрічі також обговорювалося питання встановлення робочих відносин між МВС і Групою Помпіду в такому напрямі як підвищення кваліфікації співробітників поліції і прикордонників у питаннях протидії незаконному обігу наркотиків.