» Новини » Стаття Путіна про єдиний народ: Що потрібно про це знати і як потрібно відповісти

Стаття Путіна про єдиний народ: Що потрібно про це знати і як потрібно відповісти

Стаття Володимира Путіна про історію України націлена на зміну інформаційних посилів в Україні. Про це заявив виконавчий директор UIF Вадим Денисенко, коментуючи статтю “Про історичну єдність росіян та українців” від Президента Росії, яка опублікована на офіційному сайті Кремля, російською та українською мовами.

«Путін збожеволів: тепер він ще й великий історик. Але завдяки цьому тисячі російських істориків отримають замовлення на переписування історії.

А вже за 15-20 років в РФ буде не тільки великий корпус текстів про всю цю «галіматью» – головне, що у них знімуть сотні псевдодокументальних та псевдоісторичних фільмів, на яких будуть виховуватися і громадяни України. Точно так, як зараз наш сегмент Ютьюбу та Вікіпедії заповнений проросійськими матеріалами про 20 століття, взагалі, і про другу світову війну, зокрема.

Найпростіше, що можна зробити – це відмахнутися і сказати: «Путін написав дурню та нісенітницю». І зараз, читаючи ФБ, я бачу, що шапкозакидування і погорда до історика-неуча – домінанта всіх наративів. А даремно. Бо проти горстки наших професіоналів та аматорів почне працювати велика і дуже ефективна агітаційна машина. А ми цій машині хочемо протиставити наше вагоме шапкозакидування.

Варто також зупинитися на тому, що своєю статтею Путін дав надію тим сотням тисяч (не мільйонам, на щастя) латентних ватників, які масово потирають руки в своїх квартирах і говорять: «він нас не покине». Вони зараз будуть окриленими і цю статтю варто розглядати як підняття градусу на цьому гібридному полі. Ні, він поки не збирається йти в пряму агресію, він спробує руками і вустами всіх цих ватників частково почати міняти інформаційні посили країни.
Але давайте поробуємо розібратися, а що ж має зробити держава Україна.

1️⃣ Держава має всі важелі на ЗМІ, щоб дати зрозуміти: активне педалювання цієї теми погано закінчиться.

2️⃣ Як би це дивно не звучало, але Зеленський (саме він і тільки він) має написати статтю про нашу історію, де вказати на агітаційну брехню Путіна, починаючи від Олександра Невського, який був вірним васалом орди і закінчуючи таким нюансом, як Голодомор, про який Путін не сказав ні слова. Це має бути фахова стаття, легко і доступно написана, а закінчуватися вона має найважливішим: «Ми не дамо переписати нашу історію». Натомість розкручування ескапад Мендель про українську російську мову — це якраз грати під дудку Путіна.

3️⃣ Ми маємо зробити велику багаторічну програму по написанню нашої історії з максимальною кількістю правдивих фактів, які розбиватимуть російські міфи. Паралельно, канали мають отримати фінансування на створення нашого відеопродукту про нашу історію. І це має бути саме обов’язок каналів створювати відповідний контент.

4️⃣ Окремо ми маємо написати нашу історію міст та сіл України (остання редакція безбожно застаріла), адже пасажі Путіна про Новоросію чи Закарпаття – чіткий посил, зараз підуть величезні фінанси на створення міфів про виникнення і життя цілої низки регіонів та міст (перш за все, це стосується Одеси, Миколаєва та Херсона).

5️⃣ Ми маємо підготувати наш медіапростір до блокування неправдивого і злочинного контенту про нашу історію. І маємо пам‘ятати: це не коротка мініатюра, а величезна і довготривала війна.

Насправді, можна було б продовжити ці пункти, але я назвав найголовніші. Без цього – ми програємо ще одне покоління. І повторюся: тільки наївні йолопи, прочитавши Путіна, радіють тому, яку нісенітницю він написав. Ця нісенітниця 70 років кувала велич СРСР, а до того, ще століття виховувала російських шовіністів.

І наостанок, для всіх тих, хто сміється з Путіна, розповім простий приклад з нашої історії. Чи знаєте ви, що поняття «монголо-татарське іго» було вигадане лише всередині 19 століття? Тоді історична наука показувала, як всі ці олександри невські бігали на поклон до монголів і різали своїх же. Тому треба було написати щось нове.

І ось, один вчитель (якщо не помиляюся навіть не викладач університету) в приступі російського патріотизму запропонував коцепт іга і «героїчної боротьби». А тепер, коли ми говоримо про все це: хіба можна дозволити переписати історію і сказати, що іго, в тому вигляді, як нам розповідали в школі — це міф?», — зазначив Вадим Денисенко.