» Новини » «Візія України 2035»: в межах Ukraine Recovery Conference – URC2024 у Берліні

«Візія України 2035»: в межах Ukraine Recovery Conference – URC2024 у Берліні

Анатолій Амелін представив проєкт «Візія України 2035»: в межах Ukraine Recovery Conference – URC2024 у Берліні,  де представники з понад 60 країн обговорили виклики та можливості України найближчого десятиліття

11 червня, в Берліні розпочалася Міжнародна конференція з питань відновлення України, співорганізаторами якої є Український Інститут Майбутнього. Цей захід об’єднав понад 2000 представників політики, бізнесу, громадянського суспільства та муніципалітетів, з понад 60 країн світу.

Конференція зосереджена на чотирьох темах:

  • Бізнес-вимір – залучення приватного сектора для відбудови та економічного зростання;
  • Людський вимір – соціальне відновлення та людський капітал для майбутнього України;
  • Місцевий та регіональний вимір – відновлення громад та регіонів;
  • ЄС – Євроінтеграція та дотичні до цього реформи.

Зранку, незадовго до початку URC 2024, високопоставлені представники бізнесу, політики та аналітичних центрів зібрались, щоб дослідити, як співпраця між державним і приватним секторами може відкрити нові шляхи для відновлення та розвитку України. У межах зустрічі виконавчий директор UIF Анатолій Амелін презентував проєкт «Візія України 2035», мета якого показати виклики, можливості та сценарій розвитку України на наступні 10 років. 

Основні напрямки трансформації

– Економічне зростання: за 10 років із $200 млрд до $1 трлн, середні темпи зростання реального ВВП 10%-12% на рік;

– зміни до Конституції;

– маленька та швидка держава;

– стимулююча фіскальна політика;

– завершення судової реформи;

– розвиток екосистеми ОПК;

-партнерські відносини з ЄС, США, Великобританією.

Чинники, що враховуються при формулюванні візії:

– Зростання невизначеності у світі та зростання викликів (кліматичних, економічних, демографічних та безпекових);

– війна в Україні та сценарії її завершення;

– глобальні тренди та роль України в управлінні цими трендами;

– максимальне використання потенціалу України.

Окрім того, представники світового бізнесу та політики обговорили тут дослідження, проведене Київським міжнародним економічним форумом (КМЕФ) та Українським інститутом майбутнього (UIF), про настрої світового бізнесу щодо інвестицій в Україну та можливості розблокування іноземних інвестицій.

Нагадаємо, за результатами дослідження, більшість компаній світового ринку готові інвестувати у відбудову України та співпрацювати з українським бізнесом, однак світові бізнес-лідери закликають український уряд запровадити антикорупційні системи міжнародного рівня. 

Під час круглого столу також обговорили поточні виклики, питання безпеки та подальша військова підтримка України. Ця зустріч підсилює мету URC у бізнес-вимірі та є ключовою платформою для обговорення настроїв представників бізнесу щодо України та того, як мобілізація приватного сектору може сприяти відбудові та економічному розвитку.