» Новини » Україна перемогла корупцію

Україна перемогла корупцію

Прем’єр України Володимир Гройсман заявив в інтерв’ю Forbes Грузія буквально наступне:

“Я вірю, що багато наших ворогів зацікавлені в дестабілізації України, і вони завжди висувають проблему корупції в нашій країні. Вони постійно повторюють, що корупція дуже поширена. І вони роблять це скрізь, у тому числі за кордоном. Час від часу стикаюсь з цією проблемою, і я вважаю, що це перебільшено.”

Про всякий випадок даю посилання на повне інтерв’ю: https://goo.gl/fXhFjw

При цьому прем’єр-міністр упевнений, що в багатьох галузях корупція вже переможена. Як приклад називає держзакупівлі, закупівлі ліків, а на питання “де ще залишилася” називає лише правоохоронні органи і суди, держоргани, які роздають ліцензії та в установах, що надають послуги.

Одним словом, перемога, панове! Єдиними корупціонерами в країні залишилися підлеглі Авакова, судді і трішечки державні службовці.

Про таку проблему як, наприклад, політична корупція, прем’єр не вважав за потрібне згадати. Та й як це доведеш? Просто депутати якось випадково чи самі мають частку в бізнесі, або їх дружини, старі батьки надзвичайно вдалі підприємці. А знайомство з власниками найбільших ПФГ, регулярні зустрічі з ними = так це випадковість. Гроші? Ну так везучі є товариші в Україні. Наприклад, можуть всупереч усім законам ймовірності кілька разів поспіль підняти джек-пот.

А те, що пишуть в різних рейтингах про корупцію в країні – читайте прем’єра – це підступи ворогів.

Якщо йти за такою логікою, то основним ворогом України є … український бізнес. Адже за даними дослідження, проведеного аудиторською компанією Ernst & Young, котра опитала керівників кампаній в країнах Європи, українська влада на першому місці за рівнем корумпованості. Ось цитата з документа (2017 рік): “Не зважаючи на всі заходи для боротьби з корупцією в Україні, на жаль, кількість респондентів, які вважають, що хабарництво і корупція широко розповсюджені в країні, залишається на неприйнятно високому рівні – 88%. За даним показником Україна знаходиться на найнижчих позиціях серед усіх країн-учасниць дослідження EY.”

Ось посилання на дослідження: https://goo.gl/d1NjMn

Другий ворог України, якщо йти за логікою прем’єра – український народ, який оббрехав улюблену влада. Адже згідно з рейтингом СПРИЙНЯТТЯ корупції, який щорічно складає Transparency International, Україна знаходиться на 131 місці – між Сьєрра Леоне і Гватемалою. Ось посилання на дослідження: https://goo.gl/8K7RdX

І, нарешті, третій ворог України, який публічно говорить про корупцію – країни ЄС і США. Зокрема, держсекретар США Рекс Тіллерсон, який заявив буквально наступне: “Україні немає сенсу боротися за своє тіло в Донбасі, якщо вона віддала свою душу корупції”. Ось посилання на відповідний документ Держдепу: https://goo.gl/QrMnvE

Одним словом, навколо вороги, не дають працювати і розвиватися…

Але ось проблема, про ворогів десь ми вже чули. Пісня дуже популярна в Росії, особливо перед виборами.

В Україні в 2019-му теж будуть вибори. І пісня знайома пролунала на берегах Дніпра. Одне тільки зрозуміти не можу: колись один з президентів України книгу написав “Україна не Росія”. Книга є, а пісні ті ж.