» Новини, Соціологія » В Україні намітився розкол між молодими людьми до 30 років і всіма іншими

В Україні намітився розкол між молодими людьми до 30 років і всіма іншими

В Україні фактично утворюються дві різні «країни»: одна складається із покоління від 18 до 30 років, а інша 40+ років.  Саме таку соціально-політичну тенденцію було виявлено у результаті національного соціологічного дослідження «Хто ми: портрет українців очима українців», проведеного Українським інститутом майбутнього (UIF) спільно з «Нью Імідж Маркетинг Груп» серед 5000 респондентів з 17 липня по 1 серпня 2021 року по всій Україні.

Молоді українці – це волелюбні, патріотичні й водночас схильні до індивідуалізму та особистого швидкого успіху люди. Проте є і негативні фактори. Зокрема, небажання бачити загальні проблеми на рівні держави та брати на себе відповідальність, а також готовність досягати свого успіху на шкоду іншим. На питання «Якими є нові цінності в сучасній Україні?» 19% молоді відповіли «індивідуалізм», водночас у якості цінності його вказали лише 13% українців у віці від 31 до 54 років і лише 9% серед тих, хто старше 55 років.

Також у виборі ціннісних характеристик українця молодь набагато більше схильна до патріотичних цінностей. Подібна ситуація з визначенням кредо життя українця. 60% молоді обирають гасло «Слава Україні! – Героям слава!». Водночас інші варіанти, пов’язані з умовами життя, або шаблонами на кшталт «моя хата з краю» – лише 12%, не демонструють популярності серед молодих респондентів.

Окрім цього, ключова відмінність у відповідях на питання про те, що означає бути українцем демонструє превалювання саме зовнішніх проявів патріотизму серед молоді. Зокрема 29% молодого покоління вважають, що бути українцем – це носити вишиванку. А ось відповіді «покращувати імідж країни», або «створювати нові бізнеси в Україні» вкрай непопулярні – 14% в обох випадках. Це найгірший показник за всіма віковими групами. За винятком 12% вибору «створювати бізнеси» для громадян передпенсійного і пенсійного віку.

Результати соціології