» Новини » Державному бюро розслідувань Порошенко приділив 0,4% від щорічного послання до Ради

Державному бюро розслідувань Порошенко приділив 0,4% від щорічного послання до Ради


Сьогодні під час щорічного послання Президента до Верховної Ради про внутрішнє і зовнішнє становище України Петро Порошенко звернув увагу на Державне бюро розслідувань і приділив 24 секунд свого півторигодинного виступу.

Далі цитата:”Вже кілька разів переносився запуск Державного бюро розслідувань. Ми знову постали перед необхідністю вносити зміни до закону і посувати дедлайн – 20 листопада. До названої дати слід як мінімум обрати керівника ДБР, який зможе за додатковий перехідний період сформувати і запустити Бюро.”Відео можна переглянути за посиланням: https://youtu.be/5lxfgDmBS24?t=2406КПК потребує внесення змін щодо строків “включення” підслідності ДБР.

Отже, перша теза

Президента фактично стосується необхідності внести зміни Прикінцевих положень КПК, де йде мова, що норма щодо підслідності ДБР вводиться в дію не пізніше п’яти років з дня набрання чинності КПК. Це відбудеться 20 листопада 2017 року. Дійсно, без внесення відповідних змін до КПК нас чекає проблема із розслідуванням проваджень, підслідних ДБР, які будуть реєструватись після 20 листопада, оскільки сам ДБР ще не запрацює!Відомо також, що зараз підготований проект закону для реєстрації в ВР щодо відтермінування створення ДБР на 3 (три) роки.Проте, відтермінування строків не має бути більшим, ніж на 1 (один) рік. В іншому випадку це буде означати відкладення створення ДБР, і, відповідно, залишення слідчих повноважень у органів прокуратури (що протирічить Конституції України).Директора ДБР потрібно швидше обирати.

Другою тезою

Президента є строк обрання Директора ДБР – до 20 листопада цього року.Треба сказати, що цей термін цілком реальний. Конкурсною комісією визначені фіналісти (19 кандидатів) і зараз готується проведення їх перевірки на “детекторі брехні”: https://censor.net.ua/blogs/6950/polgrafu_v_dbr_butiПісля цього одразу може бути проведена фінальна співбесіда з кандидатами і рейтингове голосування по кандидатам.Будемо розраховувати, що у Президента не буде затримки із виданням указу щодо призначення рекомендованого Конкурсною комісією кандидата на посаду Директора ДБР.У підсумку можна сказати, що за досить тривалий час це чи не єдина згадка про необхідність створення ДБР з вуст Президента. І нехай вона тривала лише 24 секунди і була радше негативною згадкою (бо знову має переноситись запуск ДБР), та все одно є шанс, що це пожвавить як процес відбору керівного складу ДБР, так і усунення існуючих колізій в самому Законі “Про Державне бюро розслідувань”.