Джерело: gazeta.ua
У багатьох галузях є потенціал для росту. Українці мають визначитися, де себе бачать через 10-20 років і на яких ринках можуть бути важливими гравцями.
Про це розповів кандидат економічних наук, експерт з енергетики Українського інституту майбутнього Андріан Прокіп в інтерв’ю журналу “Країна”.
Читайте також Андріан Прокіп: Європі вигідний “Північний потік – 2”
“Кожен рік зволікання грає проти нас. Інші країни стрімко розвиваються, наші проблеми відповідно поглиблюються. Шансів наздоганяти і переганяти стає все менше. Варто було б визначити пріоритетні напрямки, розробити відповідну економічну політику. Треба визначитися: ми хочемо бути країною, яка продає зерно? Чи все ж вирішили робити технологічну продукцію з високою доданою вартістю?” – говорить експерт.
На думку експерта, Україна має щось запропонувати Європі, аби стати повноцінним членом ЄС.
“Ми вирішили йти в Євросоюз. Але що можемо запропонувати європейцям? За кілька днів нового року Україна вичерпала експортні квоти в ЄС по кільком групам товарів аграрного сектору (100% меду за перші 5 днів січня. – gazeta.ua). Ухвалюємо лише секторальні зміни. Бракує комплексного бачення. Україна мала Південмаш (провідне українське підприємство із виробництва ракетно-космічної техніки в Дніпрі. – gazeta.ua), робили ракети. З’явився Ілон Маск (канадсько-американський інженер, підприємець, мільярдер. Займається інформаційними технологіями, ракето- і автомобілебудуванням. – gazeta.ua) і захопив увесь ринок. Варто ще й думати, як не втратити своє місце на світових ринках. Треба говорити не просто про розвиток високих технологій, а про вузькі сегменти”, – зазначив Андріан Прокіп.
Вам також буде цікаво:
Вибори пройшли – питання залишилися. Дайджест новин Молдови
Звіт за результатами соціологічного опитування щодо настроїв росіян на вересень 2023 року.
“Це надихає”: Прогноз на 2018 рік приніс UIF популярність і винагороду
Реформа Служби безпеки України
Володимир Шульмейстер: Без громадського транспорту неможливо запустити економіку
Зростання української економіки перевершило очікування Нацбанку