» Новини » Прокіп: Україна має визначитися – продавати лише зерно чи й високотехнологічну продукцію

Прокіп: Україна має визначитися – продавати лише зерно чи й високотехнологічну продукцію

Джерело: gazeta.ua

У багатьох галузях є потенціал для росту. Українці мають визначитися, де себе бачать через 10-20 років і на яких ринках можуть бути важливими гравцями.

Про це розповів кандидат економічних наук, експерт з енергетики Українського інституту майбутнього Андріан Прокіп в інтерв’ю журналу “Країна”.

Читайте також Андріан Прокіп: Європі вигідний “Північний потік – 2”

“Кожен рік зволікання грає проти нас. Інші країни стрімко розвиваються, наші проблеми відповідно поглиблюються. Шансів наздоганяти і переганяти стає все менше. Варто було б визначити пріоритетні напрямки, розробити відповідну економічну політику. Треба визначитися: ми хочемо бути країною, яка продає зерно? Чи все ж вирішили робити технологічну продукцію з високою доданою вартістю?” – говорить експерт.

На думку експерта, Україна має щось запропонувати Європі, аби стати повноцінним членом ЄС.

“Ми вирішили йти в Євросоюз. Але що можемо запропонувати європейцям? За кілька днів нового року Україна вичерпала експортні квоти в ЄС по кільком групам товарів аграрного сектору (100% меду за перші 5 днів січня. – gazeta.ua). Ухвалюємо лише секторальні зміни. Бракує комплексного бачення. Україна мала Південмаш (провідне українське підприємство із виробництва ракетно-космічної техніки в Дніпрі. – gazeta.ua), робили ракети. З’явився Ілон Маск (канадсько-американський інженер, підприємець, мільярдер. Займається інформаційними технологіями, ракето- і автомобілебудуванням. – gazeta.ua) і захопив увесь ринок. Варто ще й думати, як не втратити своє місце на світових ринках. Треба говорити не просто про розвиток високих технологій, а про вузькі сегменти”, – зазначив Андріан Прокіп.