Український інститут майбутнього презентував доповідь “Чому Путін програв?”.
Російсько-українська війна триває, проте об’єктивно доказовим є той факт, що РФ приречена на поразку. Фатальна помилка Путіна вторгнутися повномасштабною війною в Україну та ряд стратегічних і тактичних помилок запустили механізм падіння найбільшої імперії сучасності – самої ж Росії. Коли та яким чином це трапиться – залишається відкритим питанням, але вже зараз можна навести ряд незаперечних фактів, які так чи інакше призведуть до поразки РФ не лише на полі бою, а і унеможливлять розвиток Росії щонайменше на найближче десятиліття.
Від початку російська військова розвідка не змогла заволодіти належною інформацією щодо нашої країни. Згодом усім стало зрозуміло, що спорядження російського солдата в середньому застаріле та менш функціональне, ніж українського, а ефективність та злагодженість їхньої армії дуже далека від рівню «другої армії світу». На полі бою російська армія несе величезні втрати особового складу та техніки, а ППО окупантів не відповідають заявленим параметрам.
Технологічний розвиток РФ знаходиться у великій ямі. Від Росії відмежовуються все більше країн та іноземних компаній: уряди країн вводять технологічні санкції, забороняють експорт та імпорт певних товарів, зарубіжні компанії добровільно припиняють свою діяльність в РФ. Відбувається виключення російських виробників із міжнародних виробничих ланцюжків. Російська промисловість втрачає доступ до технологій, комплектуючих, обладнання. Залежність російської економіки від західного ім- порту дуже висока.
Відповідно до найсвіжішого прогнозу Міжнародного енергетичного агентства, Росія уже фактично втратила ключовий для себе енергетичний ринок Європи, а внаслідок цього, вже ніколи не зможе перевершити показників видобутку та експорту енергоресурсів за результатами 2021 року, та починає втрачати статус провідного глобального енергетичного гравця.
І незважаючи на те, що природний газ не є головним експортним продуктом РФ, саме він відіграє ключову роль у програші російської енергетики.
У середньостроковій перспективі РФ відчує гостру нестачу кваліфікованої робочої сили без варіантів її поповнення та зіткнеться з поступовою деградацією вищої освіти. Це своєю чергою може спричинити незворотні наслідки для російської промисловості — падіння рівня кваліфікації працівників без можливості виправити ситуацію. Зокрема, природний приріст у національних автономіях, де немає розвиненої промисловості та обмежений ринок праці, призводить до міграції.
До того ж, Росія вже стратегічно програла у зовнішньополітичному контексті, оскільки не заручилися практичною підтримкою жодної країни світі і не має справжніх союзників для війни в Україні; дозволила країнам НАТО розширити кількість своїх членів, запустити масштабні програми переозброєння та розпочати регулярну пряму військову підтримку України, чого раніше ніколи не було; дала США нову основу для посилення своїх позицій та експансії у світі, розширення контролю над Європою та посилення співпраці з неєвропейськими союзниками в Азії, на Близькому Сході та в Африці; втратила ексклюзивні можливості впливати на колишні радянські республіки; загнала себе у стратегічну залежність від вузького кола партнерів, які будуть користуватися послабленням РФ та її ізоляцією.
Детальніше про кожну зі сфер, в яких Росія програє щодня і щогодини, читайте у доповіді українською та англійською мовами.
Вам також буде цікаво:
Дайджест основних військово-політичних подій навколо України (16.12.2024 – 22.12.2024)
За крок до прірви беззаконня
Святкуй майбутнє: команда UIF відзначила першу річницю програмування країни
Виконання бюджету 2020 і прогноз до кінця року
Підвищення тарифів боляче вдарить по українцях
Британський полковник пояснив, чим небезпечний “емоційний” стиль оборони України