Щойно Міністерство оборони РФ повідомило про авіакатастрофу на їхній авіабазі «Хмеймім» у Сирії військово-транспортного літака Ан-26. Усі 32 людини, які були на борту – загинули. Про причини падіння літака не повідомили, але одразу ж зазначили, що його не збивали. Даних про цей інцидент небагато. Загалом, усі медіа (російські, західні та арабські) повідомляють про падіння літака під час посадки на аеродром «Хмеймім» біля Латакії.
Про збиття літака говорити не доводиться, адже жодної інформації, яка б свідчила про це немає. До того ж, вірогідність того, що літак збили під час його посадки на авіабазу доволі низька.
По-перше, найближчі позиції антиурядових угруповань, які могли б збити транспортник, розташовані на відстані у понад 80 кілометрів від Латакії на північному сході провінції у містечку Кінсібба біля кордону з Туреччиною. Відтак, збити літак з такої відстані можна лише за умови, якщо у бойовиків з`явилися новітні ЗРК типу «Бук». І навіть при цьому це дуже складно здійснити.
По-друге, авіабаза «Хмеймім» розташована за 23 км від міста Латакія на території аеропорту ім. Басіля Аль-Асада. Навколо – кілька невеликих селищ на рівнинній місцевості, де сховатися вкрай складно, особливо враховуючи те, що навколо авіабази на відстані у 3-4 км стоять елітні сирійські та російські війська. Для збиття цього літака необхідно проїхати всю провінцію Латакія, дістатися міста, потім наблизитися до авіабази і спробувати збити літак у момент його посадки.
Власне подія свідчить про кілька важливих тенденцій:
- Не дуже висока якість підготовки російських військових пілотів, особливо згадуючи подібні інциденти з падінням літаків з борту авіаносця «Адмірал Кузнєцов» та біля авіабази «Хмеймім» у 2016-2017 роках.
- Ситуація у Сирії стає дедалі загрозливішою для авіації. Нещодавно, на початку лютого, у провінції Ідліб бойовики угруповання «Джейш Аль-Ізза» збили російський Су-25. Перед цим на півночі провінції Алеппо в курдському анклаві Афрін був збитий турецький гелікоптер. А за день до цього на заході провінції Дамаск біля кордону з Голанськими висотами був збитий ізраїльський літак F-15. «Накачування» країни зброєю, включаючи ЗРК, загострює протистояння і підвищує ставки.
- Жертви серед росіян – чи то бойові втрати, чи то через технічні помилки – не корелюються з передвиборчою кампанією президента РФ Володимира Путіна. Звісно, це не означає, що подібні події становлять загрозу для його переобрання, але на тлі його слів про виведення частини військового контингенту з Сирії, такі жертви погіршують його імідж і б`ють по його репутації.
Вам також буде цікаво:
Вибори у Франції: праймеріз лівих
Найєм проти Хуга: чи є російські військові на Донбасі. Хто правий?
Чи вдалося Зеленському стабілізувати ситуацію у країні: результати соціології
UIF вітає нових експертів!
Чи готові українці до великої війни: результати соціологічного дослідження
Росія детально: події та тренди в РФ за минулий тиждень (08.08-12.08)