» Новини » Як розблокувати $800 млрд для відбудови України?

Як розблокувати $800 млрд для відбудови України?

Лідери світового бізнесу закликають український уряд запровадити антикорупційні системи світового рівня, щоб розблокувати іноземні інвестиції, йдеться в дослідженні, що проведене Київським міжнародним економічним форумом (КМЕФ) та Українським інститутом майбутнього (UIF).

Дослідження, опубліковане сьогодні (10 червня) напередодні Конференції з відновлення України в Берліні, що проводиться за участю світових бізнес-лідерів, які представляють компанії із сукупним доходом понад $5 трлн та в яких працює понад 20 млн людей. Дослідження показує, що вони готові підтримати економічне відновлення України. 7 з 10 (72%) з них сказали, що їх компанія хотіла б налагодити зв’язок з Україною, щоб допомогти їй відновитися та процвітати після конфлікту, а  (71%) підтвердили, що їх компанія розгляне пріоритетність ведення бізнесу з Україною як частину корпоративної соціальної мети. З вигідно також з фінансової точки зору, оскільки 3 із 4 (75%) вірять, що «світова економіка швидко відновиться, коли закінчиться конфлікт в Україні», і, зрозуміло, 77% закликають свою країну зробити більше для підтримки компаній, які ведуть бізнес з Україною.

Однак бізнес-лідери закликають український уряд розблокувати ці інвестиції, оскільки 8 із 10 (81%) вважають, що «Українському уряду необхідно запровадити антикорупційні закони світового рівня, щоб розблокувати прямі іноземні інвестиції (ПІІ)». 

Юрій Пивоваров, генеральний директор Київського міжнародного економічного форуму (КМЕФ), сказав: «Для контексту, дослідження показало, що 34% лідерів знаходяться під надзвичайним тиском щодо розвинених ринків, тоді як 19% також повинні покращити антикорупційні заходи. Вони не готові терпіти будь-які хабарі та корупцію на цих нових ринках як компроміс. Це висококонкурентний глобальний ринок, і це гонка, щоб побачити, хто досягне цих світових стандартів регулювання та забезпечення, щоб відкрити цю можливість».

Порушення антикорупційних законів може мати катастрофічні наслідки для компаній. Лідери оцінюють, що в середньому 45% корпоративної вартості/ринкової капіталізації зникнуть у разі засудження. Збитки можуть бути багатовимірними: шкода для репутації (41%), втрата клієнтів (39%) звільнення працівників (27%). 3 із 4 (76%) погоджуються, що глобальні компанії мають занадто багато, щоб втратити, порушуючи антикорупційні правила, щоб виграти контракти, і 96% серйозно розглянули б можливість повідомити про це, якби зіткнулися з цим у процесі ведення бізнесу.

Анатолій Амелін, виконавчий директор Українського інституту майбутнього

додав:

«Положення, такі як «Закон США про корупцію за кордоном» і «Закон Великобританії про хабарництво» зобов’язують компанії з американськими або британськими офісами дотримуватися цих правил у всьому світі. Дослідження також показує, що 59% очікують, що ці правила посиляться, а 50% досліджуваних компаній є вже виходячи за рамки цих мінімальних вимог – пов’язуючи їх з рейтингом ESG і корпоративною соціальною метою».

Світові бізнес-лідери також віддають перевагу співпраці з українськими компаніями, при цьому 76% вважають, що наявність бізнес-партнера в Україні сприятиме швидкому та ефективному надходженню туди іноземних інвестицій. а 2 з 3 (66%) віддають перевагу такому партнеру  в приватному секторі для розуміння ділового, соціального та політичного середовища, а не українського державного сектора.

«10 головних» ключових факторів і перешкод, які український уряд має розглянути в дослідженні:

Топ-10 урядів України, які залучають ПІ| U5. Що з наведеного нижче, на вашу думку, є особливо важливим для українського уряду, який вийшов із роздираної війною/конфліктом епохи, щоб зробити пріоритет покращенням для заохочення ПІІ?

 1. Стабільне регуляторне та політичне середовище
 2. Транспортно-логістична інфраструктура
 3. Державна підтримка інвестиційних проектів
 4. Юридична безпека та незалежність
 5. Доступність ринку, розмір і перспективи зростання
 6. Прийнятна вартість проживання
 7. Висока якість життя
 8. Доступність кваліфікованої та освіченої робочої сили
 9. Інфраструктура досліджень і розробок
 10.  Доступ до бізнес-обʼєктів і комунальних послуг

Топ-10 – Значні перешкоди для ПІІ в Україну

 1. Політична нестабільність, конфлікт або громадянські заворушення
 2. Пошкоджена або відсутня транспортно-логістична інфраструктура
 3. Висока залежність від гуманітарної допомоги чи державної підтримки
 4. Високий рівень інфляції
 5. Відсутність політичної відповідальності та/або чесності
 6. Слабка або нестабільна валюта
 7. Слабка або складна система регулювання
 8. Труднощі з доступом до глобальних фінансових систем
 9. Комплексні процеси відкриття та ведення бізнесу
 10. Низька якість життя

Юрій Пивоваров, генеральний директор Київського міжнародного економічного форуму (КМЕФ), сказав: «Завдання відновлення після конфлікту — це не лише відповідальність українського уряду, тому ми замовили дослідження, щоб допомогти пролити світло на потенціал Foreign Direct Інвестиції (ПІІ) та бізнес-можливості в Україні для глобального бізнесу та допомогти українському бізнесу та уряду зрозуміти, що можна зробити для підтримки цього».

Київський міжнародний економічний форум (КМЕФ) – один із найбільших міжнародних форумів у Східній Європі, який збирає представників бізнесу, влади та суспільства для обговорення ключових економічних питань та світових трендів. Його місія – сприяти інтеграції України у світове співтовариство як найбільш перспективного гравця.

https://forumkyiv.org

Український інститут майбутнього (UIF) – це незалежний аналітичний центр, який прогнозує зміни та розробляє можливі сценарії в Україні, проводить експертний аналіз розвитку зовнішньої та внутрішньої політики України, дає конкретні рекомендації щодо політичних дій, пропонує ефективні рішення та пропонує дискусійний майданчик на актуальні теми. UIF – це спільний проект українських представників бізнесу, політики та громадського сектору. https://uifuture.org 

Примітки для редакторів

Суму в 800 мільярдів доларів США було отримано шляхом розрахунку суми поточного глобального доходу, який, за оцінками респондентів, буде доступним для інвестицій в Україну протягом наступних 2 років. Це базується лише на n=1407 керівників великих компаній, які ми досліджували в 12 країнах. Дивіться додаткову інформацію про методологію дослідження нижче.

До цього випуску додається звіт у форматі PDF, у якому підсумовуються результати дослідження. За додатковою інформацією звертайтесь:

[email protected]

Лондон – Джон Ааронс

Київ – Мирон Василик Берлін – Хендрік Гагеманн

www.rudpedersen.com

Методологія дослідження

Дослідження проводилося онлайн 22-30 травня 2024 року, і респонденти були відібрані за допомогою квотного методу простої випадкової вибірки (SRS).

Критеріями відбору були:

1. Базується в країні.

2. Приватна або публічна компанія.

3. У великій компанії (> 250 співробітників, оборот > 50 млн. дол. США, баланс > 43 млн. дол. США). 4. Роль лідера та знання ПІІ / участь у прийнятті рішень.

Загалом у дослідженні взяли участь n=1407 перевірених лідерів з MoE +/-3% (95% ДІ). Зважена база понад n=100 з 12 округів, щоб забезпечити рівне представництво.

Країни, відібрані для дослідження, добре представляють G7, ЄС, НАТО та європейські корпорації.

12 країн і 6 варіантів мови були (де англійська була за замовчуванням):

США, Великобританія, Канада, Німеччина (німецька), Франція (французька), Італія (італійська), Японія (японська), Канада, Норвегія, Данія, Польща (польська), Нідерланди та Швеція.

Для отримання додаткової інформації щодо методології дослідження звертайтеся за адресою: [email protected]