Лідери світового бізнесу закликають український уряд запровадити антикорупційні системи світового рівня, щоб розблокувати іноземні інвестиції, йдеться в дослідженні, що проведене Київським міжнародним економічним форумом (КМЕФ) та Українським інститутом майбутнього (UIF).
Дослідження, опубліковане сьогодні (10 червня) напередодні Конференції з відновлення України в Берліні, що проводиться за участю світових бізнес-лідерів, які представляють компанії із сукупним доходом понад $5 трлн та в яких працює понад 20 млн людей. Дослідження показує, що вони готові підтримати економічне відновлення України. 7 з 10 (72%) з них сказали, що їх компанія хотіла б налагодити зв’язок з Україною, щоб допомогти їй відновитися та процвітати після конфлікту, а (71%) підтвердили, що їх компанія розгляне пріоритетність ведення бізнесу з Україною як частину корпоративної соціальної мети. З вигідно також з фінансової точки зору, оскільки 3 із 4 (75%) вірять, що «світова економіка швидко відновиться, коли закінчиться конфлікт в Україні», і, зрозуміло, 77% закликають свою країну зробити більше для підтримки компаній, які ведуть бізнес з Україною.
Однак бізнес-лідери закликають український уряд розблокувати ці інвестиції, оскільки 8 із 10 (81%) вважають, що «Українському уряду необхідно запровадити антикорупційні закони світового рівня, щоб розблокувати прямі іноземні інвестиції (ПІІ)».
Юрій Пивоваров, генеральний директор Київського міжнародного економічного форуму (КМЕФ), сказав: «Для контексту, дослідження показало, що 34% лідерів знаходяться під надзвичайним тиском щодо розвинених ринків, тоді як 19% також повинні покращити антикорупційні заходи. Вони не готові терпіти будь-які хабарі та корупцію на цих нових ринках як компроміс. Це висококонкурентний глобальний ринок, і це гонка, щоб побачити, хто досягне цих світових стандартів регулювання та забезпечення, щоб відкрити цю можливість».
Порушення антикорупційних законів може мати катастрофічні наслідки для компаній. Лідери оцінюють, що в середньому 45% корпоративної вартості/ринкової капіталізації зникнуть у разі засудження. Збитки можуть бути багатовимірними: шкода для репутації (41%), втрата клієнтів (39%) звільнення працівників (27%). 3 із 4 (76%) погоджуються, що глобальні компанії мають занадто багато, щоб втратити, порушуючи антикорупційні правила, щоб виграти контракти, і 96% серйозно розглянули б можливість повідомити про це, якби зіткнулися з цим у процесі ведення бізнесу.
Анатолій Амелін, виконавчий директор Українського інституту майбутнього
додав:
«Положення, такі як «Закон США про корупцію за кордоном» і «Закон Великобританії про хабарництво» зобов’язують компанії з американськими або британськими офісами дотримуватися цих правил у всьому світі. Дослідження також показує, що 59% очікують, що ці правила посиляться, а 50% досліджуваних компаній є вже виходячи за рамки цих мінімальних вимог – пов’язуючи їх з рейтингом ESG і корпоративною соціальною метою».
Світові бізнес-лідери також віддають перевагу співпраці з українськими компаніями, при цьому 76% вважають, що наявність бізнес-партнера в Україні сприятиме швидкому та ефективному надходженню туди іноземних інвестицій. а 2 з 3 (66%) віддають перевагу такому партнеру в приватному секторі для розуміння ділового, соціального та політичного середовища, а не українського державного сектора.
«10 головних» ключових факторів і перешкод, які український уряд має розглянути в дослідженні:
Топ-10 урядів України, які залучають ПІ| U5. Що з наведеного нижче, на вашу думку, є особливо важливим для українського уряду, який вийшов із роздираної війною/конфліктом епохи, щоб зробити пріоритет покращенням для заохочення ПІІ?
- Стабільне регуляторне та політичне середовище
- Транспортно-логістична інфраструктура
- Державна підтримка інвестиційних проектів
- Юридична безпека та незалежність
- Доступність ринку, розмір і перспективи зростання
- Прийнятна вартість проживання
- Висока якість життя
- Доступність кваліфікованої та освіченої робочої сили
- Інфраструктура досліджень і розробок
- Доступ до бізнес-обʼєктів і комунальних послуг
Топ-10 – Значні перешкоди для ПІІ в Україну
- Політична нестабільність, конфлікт або громадянські заворушення
- Пошкоджена або відсутня транспортно-логістична інфраструктура
- Висока залежність від гуманітарної допомоги чи державної підтримки
- Високий рівень інфляції
- Відсутність політичної відповідальності та/або чесності
- Слабка або нестабільна валюта
- Слабка або складна система регулювання
- Труднощі з доступом до глобальних фінансових систем
- Комплексні процеси відкриття та ведення бізнесу
- Низька якість життя
Юрій Пивоваров, генеральний директор Київського міжнародного економічного форуму (КМЕФ), сказав: «Завдання відновлення після конфлікту — це не лише відповідальність українського уряду, тому ми замовили дослідження, щоб допомогти пролити світло на потенціал Foreign Direct Інвестиції (ПІІ) та бізнес-можливості в Україні для глобального бізнесу та допомогти українському бізнесу та уряду зрозуміти, що можна зробити для підтримки цього».
Київський міжнародний економічний форум (КМЕФ) – один із найбільших міжнародних форумів у Східній Європі, який збирає представників бізнесу, влади та суспільства для обговорення ключових економічних питань та світових трендів. Його місія – сприяти інтеграції України у світове співтовариство як найбільш перспективного гравця.
Український інститут майбутнього (UIF) – це незалежний аналітичний центр, який прогнозує зміни та розробляє можливі сценарії в Україні, проводить експертний аналіз розвитку зовнішньої та внутрішньої політики України, дає конкретні рекомендації щодо політичних дій, пропонує ефективні рішення та пропонує дискусійний майданчик на актуальні теми. UIF – це спільний проект українських представників бізнесу, політики та громадського сектору. https://uifuture.org
Примітки для редакторів
Суму в 800 мільярдів доларів США було отримано шляхом розрахунку суми поточного глобального доходу, який, за оцінками респондентів, буде доступним для інвестицій в Україну протягом наступних 2 років. Це базується лише на n=1407 керівників великих компаній, які ми досліджували в 12 країнах. Дивіться додаткову інформацію про методологію дослідження нижче.
До цього випуску додається звіт у форматі PDF, у якому підсумовуються результати дослідження. За додатковою інформацією звертайтесь:
Лондон – Джон Ааронс
Київ – Мирон Василик Берлін – Хендрік Гагеманн
Методологія дослідження
Дослідження проводилося онлайн 22-30 травня 2024 року, і респонденти були відібрані за допомогою квотного методу простої випадкової вибірки (SRS).
Критеріями відбору були:
1. Базується в країні.
2. Приватна або публічна компанія.
3. У великій компанії (> 250 співробітників, оборот > 50 млн. дол. США, баланс > 43 млн. дол. США). 4. Роль лідера та знання ПІІ / участь у прийнятті рішень.
Загалом у дослідженні взяли участь n=1407 перевірених лідерів з MoE +/-3% (95% ДІ). Зважена база понад n=100 з 12 округів, щоб забезпечити рівне представництво.
Країни, відібрані для дослідження, добре представляють G7, ЄС, НАТО та європейські корпорації.
12 країн і 6 варіантів мови були (де англійська була за замовчуванням):
США, Великобританія, Канада, Німеччина (німецька), Франція (французька), Італія (італійська), Японія (японська), Канада, Норвегія, Данія, Польща (польська), Нідерланди та Швеція.
Для отримання додаткової інформації щодо методології дослідження звертайтеся за адресою: [email protected]
Вам також буде цікаво:
Стратегічні пріоритети та цілі Стратегії розвитку системи вищої освіти України до 2031 року
Ілія Куса: Туреччина і Росія готуються розділити сфери впливу в Лівії
Криза – це також і можливості
Russia in details: events and trends in Russia over the last week (05.11-11.11)
Соціалісти прагнуть: коаліції, контролю над зовнішньою політикою та “дружить с Россией”
КАЛЕНДАР КЛЮЧОВИХ ЕКОНОМІЧНИХ ПОДІЙ