Стратегія боротьби з обігом наркотиків у Португалії до 90-х років була невірною, адже не враховувала соціальні аспекти. Згодом у країні декриміналізували покарання за вживання наркотиків, увівши натомість адміністративну відповідальність.
Про це розповів Національний координатор з питань наркотиків, наркоманії та зловживання алкоголем у Португалії Жоау Гулау на конференції “Наркотична й алкогольна залежність: безпека суспільства, захист неповнолітніх, психічне здоровʼя”.
Так, він розповів, що у країни намагалися рішуче заблокувати незаконний обіг наркотиків
“Але вже в 90-х роках ми зрозуміли, що все, що ми робили на той момент було недостатнім”, — сказав Гулау.
За його словами, у Португалії треба було вирішувати соціальні проблеми.
“Треба було звернутися до еволюції цього явища — тоді ми зрозуміли, що треба було міняти підхід з 1993 року — ми прийняли закони, які передбачали суворіше покарання для тих, хто розповсюджував наркотичні речовини, але вже в середині 90-х ми розширили стратегію, я тоді брав участь у групі, що розробляла стратегію, Ми запропонували уряду заходи соціального, охороноздоровчого спрямування — створити мережу центрів лікування, де турбота про пацієнтів здійснювалася би державними і державнопідтримуваними кліниками і одночасно пропонувалась би допомога на дому, тобто для пацієнтів, які не були в клініці. Завдяки цій програмі ми прагнули забезпечити якість лікування”, — розповів Гулау.
Крім того, уряд країни почав розробляти спеціальну політику у сфері правоохоронних засобів, а також замісну терапію.
Крім того, у Португалії змінили статтю антинаркотичного закону країни, яка стосується особистого вживання наркотичних речовин. Так, у країні вживання наркотиків хоча й заборонене, але не є кримінальним діянням. Так, у законодавство країни введене поняття “порогового значення” щодо осіб, які вживають наркотики у публічних місцях.
“Якщо особа переходить ці порогові значення, то вона потрапляє під кримінальну відповідальність. Ти хочеш вживати чи мати про собі певну кількість наркотичної речовини, тобто ти хочеш використати це для себе чи це тобі приписано — то ти підпадаєш під адміністративні санкції, перелік яких дуже широкий: від заборони виїзду на кордон, чи якоїсь затримки з паспортом до невидачі водійських прав”.
Далі у Португалії визначають таких осіб, чи є вони наркоманами і пропонують лікування. При чому, таке лікування не є обовʼязковким. Такі особи можуть отримати консультації фахівців щодо шкоди, яку приносить вживання наркотиків.
Крім того, наркозалежній людині можуть запропонувати допомогу в залежності від життєвих обставин, у які вона потрапила.
Вам також буде цікаво:
Стан освіти в Україні: соціологічне опитування
В очікуванні нової доби газових воєн між Росією та Україною?
Аналіз другої версії Бюджету 2022 року
Доходи рф від продажу нафти зростають
Олександр Чебаненко: Зменшення заборгованості Приватбанку перед державою, вочевидь, відбуватиметься за державні кошти
Празднование 80-летия Сталинградской битвы: верит ли Путин в захват Киева?