Результати опитування, ініційованого Українським інститутом майбутнього.
Ми запитали респондентів, чи знайомі вони зі змістом Мінських угод. Виявилось, добре ознайомлені з їх змістом всього 11,4% опитаних. Більшість населення (60,3%) знайомі поверхнево, чули про них у ЗМІ, а зовсім не знайомі – кожен четвертий (25,8%).
У порівнянні з травнем суттєво зменшилась кількість тих, хто вважає, що Україна повинна дотримуватись виконання Мінських угод (з 54.9% до 42.3%). Також дещо менша частка респондентів стали вірити, що Мінські угоди вирішать проблему конфлікту на Донбасі (21,8% – у травні, 19,3% – у листопаді).
Респонденти досить песимістично налаштовані щодо закінчення конфлікту на Донбасі: 37,5% респондентів вважають, що конфлікт стане замороженим і рішення шукатимуть десятиліття, 38,5% вважають, що конфлікт вирішиться протягом 2-5 років і всього 7,1% переконані, що конфлікт на Донбасі буде вирішено протягом року.
Українці не мають чітко вираженої думки щодо способу вирішення проблеми окупованих територій Донбасу:
ü20% вважають, що потрібно провести референдум про визнання «ЛНР» і «ДНР» окупованими територіями з припиненням соціальних виплат та інших зобов’язань; ü11,1% – Україна повинна надати автономію «ЛНР-ДНР» на умовах Мінських угод; üвсього 7,1% підтримують ідею проведення референдуму про визнання «ЛНР» і «ДНР» незалежними державами;
21,1% взагалі не визначились з відповіддю на дане запитання.
У порівнянні з даними травневого дослідження за останні півроку на 7% зменшилась кількість тих, хто вважає за потрібне надати автономію «ЛНР» і «ДНР» на умовах Мінських угод; на 6% стало менше тих, хто обрав варіант потрібно провести референдум про визнання «ЛНР» і «ДНР» окупованими територіями з припиненням соціальних виплат та інших зобов’язань. Натомість на 6,6% збільшилась кількість респондентів, які не бачать виходу з ситуації; на 5,5% стало більше прихильників очікування, поки ситуація зміниться на краще; та на 2% збільшилась кількість бажаючих провести референдум щодо визнання «ЛНР» і «ДНР» незалежними державами.
Якби найближчим часом проводився референдум щодо визнання «ЛДНР» окупованими територіями з припиненням соціальних виплат та інших обов’язків, 38,3% респондентів підтримали б таку ініціативу і проголосували ствердно. Кожен 5-й проголосував би проти (20%), а 27,2% взагалі не пішли б на такий референдум. 35,7% мешканців Сходу вказали, що не пішли б на такий референдум, а 20,9% – що не підтримали б таку ініціативу. Проте 21,9% проголосували б ствердно. Для порівняння, підтримали б таку ініціативу 49,5% мешканців Західного регіону, по 38,6% – Південного і Північного і 33% – Центрального.
Щодо причин присутності великої кількості людей на похоронах бойовика «Мотороли» у Донецьку, то 27,7% опитаних відзначили, що важко зрозуміти, що там відбувається; 18,7% вважають, що окупаційна влада просто зігнала бюджетників, щоб показати потрібну для Кремля телекартинку; для 17,5% – це свідчить, що якась частина людей підтримує окупантів, але це не означає, що всі; 15,9% переконані, що ми взагалі не повинні вірити тому, що показують окупанти, а 11,8% респондентів вважають, що це є свідченням того, що на окупованій території Донбасу формується своя ідентичність, ворожа Україні. І якщо у Східному, Північному, Центральному і Південному регіонах респонденти частіше за все відмічали, що важко зрозуміти, що там відбувається, то у Західному схилялись до думки, що окупаційна влада створювала за рахунок бюджетників створювала телекартинку для Кремля.
Оцінка ситуації на Донбасі, Мінські угоди from UIFuture
Вам також буде цікаво:
Ігор Тишкевич: Влада має створювати умови, а не витрачати гроші
Реанімаційна логіка російського тероризму:«перетворити неміч в ілюзію всемогутності»
Разобраться в беларусах: как не выглядеть глупо, пытаясьвлиять на политические процессы в Беларуси
Круглий стіл “Заборона VK, OK і 1C: крок до тоталітаризму або захист інформаційної безпеки України?”
Чисто английская добропорядочность (размышления о комплектовании британского судейского корпуса)
Оцінка економічного ефекту від податку на виведений капітал (квітень 2018)