В Українському інституті майбутнього відбулась перша дискусійна зустріч у рамках заходів, присвячених вивченню Росії. Головний експерт Інституту вивчення Росії UIF розповів про зміни у відносинах Путіна з ключовими групами еліт.
У 2022 році Український інститут майбутнього пояснював систему функціонування «Веж Кремля» (груп впливу та систему влади у Росії). Проте з середини-кінця 2022 року почалась формуватись нова система відносин та прийняття рішень в РФ. Трансформація почалась, коли групу впливу «Сім’я Єльцина» почали розтягувати на частини і на межі 2023 року вона зникла. Ця подія є знаковою, адже до цього руйнування «Веж Кремля» не відбувалось.
За словами Тишкевича, якщо влада Путіна до 2023 року була владою «арбітра» між групами впливу, то вибори 2024 року закріпили за Путіним роль царя.
«Роль Путіна до 2023 року передбачала посередництво у вирішенні суперечок між ключовими елітами. Він був постаттю, яка, хай і була вищою, але намагалася знаходити у конфліктних ситуаціях компромісне рішення, водночас не даючи посилитися одній із груп, щоб не було спокуси замінити її. Формат царя дещо інший. «Вежі Кремля» можуть звертатися до Путіна, але вже не інформуючи про проблему, а просячи захисту. Цар може милувати і страчувати, а може і змінювати свою думку. Тобто функції арбітражу залишаються, але з’являється опція рішення за принципом бажання однієї особи», – пояснив Тишкевич.
Таким чином, Путін вибудовує своє царство, де, крім царя, є «бояри». Тобто відбувається капсулювання системи на її верхівці. Це означає, що у перспективі 4-5 років в РФ зупиняться соціальні ліфти.
І тут маємо «міну під системою» – активність «технократів» (групи Грефа-Кирієнка) щодо підготовки нових еліт. Поки управлінець молодий, який подає надії, він може рости, вибудовувати свою кар’єру. Але до певного рівня. Архаїчна закапсульована система передбачає реалізацію старого анекдоту часів СРСР “у генерала теж є діти”. Далі капсулюється рівень, до якого встигла «дорасти» молода поросль. І соціальні сходи для нової генерації управлінців стають на кілька ступенів коротшими. Як результат, отримуємо «чайник, що поволі закипає», закопаний в основі піраміди влади.
Більше про нову систему відносин та прийняття рішень в РФ, яка поділяється на групи впливу «Силовий Блок», «Групу ВПК», «Газпром-Новатек», «Роснєфть-Лукойл», «Банк Росія», «Технократи» читайте у доповіді від Ігоря Тишкевича, яку ми опублікуємо вже зовсім скоро!
Слідкуйте за нашимисоціальними мережами!
Вам також буде цікаво:
Підсумки першої презентації доповіді “Реформування ринку електроенергії в Україні”
Безпека дорожнього руху по-новому: переваги та ризики
Румунська економіка зростає, країна розраховує на трудових емігрантів – дайджест новин
Странам Евразийского экономического союза остались считанные дни, чтобы выйти из войны против Украины
Мита Трампа та новий уряд Меркель: прогноз експерта-міжнародника UIF на 12-18 березня
Згода США постачати озброєння означає злочинну безпечність для військового керівництва України – Глен Грант