Джерело: Gazeta.ua
Українці є одними з найбідніших у Європі. Показник внутрішнього валового продукту на душу населення за 2016-й становив $2,1 тис. У Польщі – $12,3 тис., у Білорусі – $4,9 тис. Україна не має грошей, щоб вкладати у прибуткове виробництво. А доки не зможемо наростити реальний капітал і зробити продукцію конкурентоспроможною, ситуація не покращиться.
Про це в інтерв’ю журналу “Країна” розповів економіст Андріан Прокіп.
“Нам ще довго йти до рівня середини 2000-х, коли українці почувалися впевненими у завтрашньому дні. Тоді світова кон’юнктура була сприятливою для нашої сировиннозалежної економіки. Зараз обставини інші. Втратили чимало виробництв. Але чуємо популістичні гасла і маємо безпідставне підняття мінімальної зарплатні. Нема підстав для оптимізму на наступні два роки. Тобто, до виборів 2019-го”, – каже він.
На думку експерта, причини бідності перейшли нам у спадок від Радянського Союзу.
“Це сподівання громадян, що влада вирішить їхні проблеми. Із другого боку, політична еліта продовжує діяти за правилом “для друзів – усе, для решти – закон”, – додає Андріан Прокіп.
Каже, є сценарії, за якими за п’ять років можемо відновити втрачені позиції.
“Для цього треба змінити економічну політику, систему оподаткування, зменшити тиск на бізнес. Система має діяти прозоро й стати прогнозованою”, – переконаний Прокіп.
Вам також буде цікаво:
Найєм проти Хуга: чи є російські військові на Донбасі. Хто правий?
В очікуванні нового воєнного стану
Чи стане Велика сімка знову Великою вісімкою
КАЛЕНДАР КЛЮЧОВИХ ЕКОНОМІЧНИХ ПОДІЙ
Вибори пройшли. Демократичної коаліції не буде – демократи проти компромісів. Дайджест новин з Молдови
Що означають слова Зеленського про втрату Росією контролю над найманцями?